Výhody modernej klimatizácie

Moderné klimatizácie dodávajú do miestnosti čerstvý vzduch, zvlhčujú a zbavujú ho nečistôt, čím zabraňujú dráždeniu dýchacích ciest. Vďaka chladnému a čistému vzduchu sa budeme doma cítiť príjemne, oddýchnuto a čo je najdôležitejšie, zvýšime kvalitu nášho života.

Čo dokáže klimatizácia

Keď zvažujeme kúpu klimatizácie, mali by sme si najskôr rozmyslieť, na čo ju budeme používať. Kvalitné klimatizácie vedia chladiť, filtrovať, zvlhčovať a čistiť vzduch, ale aj vykurovať.

Vykurovanie klimatizáciou je pomerne nový spôsob jej využitia, pričom ide o energeticky efektívnu formu vykurovania miestnosti. Teplo z klimatizácie sa rozšíri do priestoru okamžite po spustení.

Medzi ďalšie výhody patria čistejší vzduch a pomerne nízke prevádzkové náklady. Z klimatizácie sa tak stáva univerzálny prístroj v domácnosti, ktorý vieme využiť prakticky počas celého roka.

Pri správnom používani zdravotné riziká nehrozia

Niektorí kritici však tvrdia, že klimatizácie šíria plesne a spôsobujú zápalové ochorenia dýchacej sústavy, akými je napríklad prechladnutie. Vo všeobecnosti platí, že ak klimatizáciu používame tak, ako to odporúčajú odborníci, zdravotné riziká nám nehrozia. Čo to v praxi znamená?

Ak dodržiavame správne nastavenie rozdielu medzi vonkajšou teplotou a teplotou v interiéri, pravdepodobnosť respiračného ochorenia výrazne znížime. Rozdiel nastavenej teploty klimatizácie a toho, čo ukazuje teplomer vonku v tieni, by nemal presiahnuť 5 stupňov Celzia.

Klimatizácia pomáha srdciarom, alergikom, či astmatikom

Mnohí odborníci sa zhodujú na tom, že práve pacienti trpiaci kardiovaskulárnymi ochoreniami, by mali do klimatizácie zainvestovať, aby lepšie zvládali vysoké horúčavy.

Ďalšou rizikovou skupinou, ktorá ocení benefity kvalitnej klimatizačnej jednotky, sú alergici, či ľudia trpiaci respiračnými ochoreniami. Klimatizácie so vzduchovými filtrami dokážu zachytávať rôzne prachové častice a alergény. Niektoré klimatizácie dokonca obsahujú špeciálne filtre, ktoré rozkladajú roztoče i pele.

Novinkou je aj wind-free technológia, ktorá vychladí domácnosť bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Majitelia sa tak nemusia obávať, že ich klíma ofúkne.

Servis je dôležitý

Dôležitý je ale aj pravidelný servis a výmena filtrov v klimatizácii, ktoré zabraňujú šíreniu vírusov a baktérií. „Našim zákazníkom odporúčame, aby si zabezpečili údržbu klimatizácie aspoň raz ročne. Stačí, ak si servis dohodnú s našimi technikmi. Ochotne sa o všetko postarajú bez zbytočných starostí“, radí majiteľom klimatizácie Lenka Gergeľová, produktová manažérka ZSE.

Klimatizácia bez starostí

Vedeli ste, že klimatizáciu môžete využívať aj ako službu? V rámci ZSE Klima Bezstarosti zákazník získa špičkovú klimatizáciu podľa vlastného výberu s dopravou a montážou v cene, pravidelnú ročnú servisnú prehliadku, záruku počas celého obdobia využívania služby a výhodnejšiu elektrinu.

V súvislosti s prevádzkou klimatizácie Lenka Gergeľová upozorňuje aj na zaujímavú novinku v portfóliu ZSE: „Ide o produkt Zelená elektrina, vďaka ktorému bude spotreba elektriny zákazníka pokrytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov. Zákazník sa teda nemusí obávať zvýšenej záťaže na životné prostredie“.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail