S kým spolupracujeme

Rasťo Chvála – Garáž.tv

Rasťo Chvála je automobilový publicista či bývalý jazdec rally. Jeho začiatky publicistickej kariéry siahajú do roku 1995, kedy začal vysielať na rádiu Lumen svoju motoristickú reláciu, či v spolupráci so SME založil auto.sme.sk. Dnes je hrdým zakladateľom Garáž.tv, kde sa môže pýšiť 100 000 odberateľmi, vďaka čomu je najsledovanejším YouTube kanálom na Slovensku v tejto oblasti. Taktiež sa v rebríčku Forbes zaradil medzi 5 najdôveryhodnejších Slovákov.

Dejepis Inak

Sandra z Dejepisinak vyštudovala učiteľstvo filozofie a histórie. Po ukončení školy sa rozhodla venovať vzdelávaniu ľudí a detí, zaujímavou a nevšednou formou. Preto si založila YouTube kanál Dejepisinak, kde vytvára pútavé videá o histórií, filozofii či sociológii a tým. Jej kanál sleduje už viac ako 175 000 odoberateľov.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dejepis Inak (@dejepisinak)

Natália Pažická

Natália Pažická je bývalá modelka a v súčasnosti jedna z najvýraznejších life-styleových influenceriek. Zameriava sa predovšetkým na udržateľnosť a ekologicky prospešný životný štýl. Počas svojho štúdia v Amsterdame sa začala zaoberať ekológiou. Je zakladateľkou občianskeho združenia Every Individuals Matters a spoluzakladateľkou projektu Klíma ťa potrebuje. Ako mladá aktivistka je vzorným príkladom toho, čo sa stane, keď jedného dňa začneme od seba.

Platforma Udržatelnosti

Zuzana Dutková patrí medzi zakladateľov IPRUM – Inštitút pre rozvoj udržateľnej módy. Doposiaľ na Slovensku nebola žiadna inštitúcia, ktorá by sa zaoberala zviditeľňovaním slovenských udržateľných konceptov, informovala o tom, čo to je udržateľná móda či upcyklácia. Zuzana taktiež organizuje SWAPy slúžiace na výmenu oblečenia, či je zakladateľkou značky Dutka – zameriava sa na spracovanie nechceného textilného materiálu.

Michal Sabo

Michala Saba môžete poznať ako zapáleného ekoaktivistu a ako greenfluencera. Na svojich sociálnych sieťach ľudí informuje o rozličných spôsoboch ako viesť ekologickejší život, bojuje proti fast fashion, plytvaniu a odpadkom v prírode. Stojí za petíciou Klíma ťa potrebuje, ktorá dosiahla na Slovensku historický rekord a podpísalo ju vyše 120 000 ľudí, ktorým budúcnosť planéty, rovnako ako jemu nie je ukradnutá. Jeho vášnivý aktivizmus je rovnaký ako jeho osobnosť, nikdy sa nezastaví pred ničím.

Baša Števulová

Baša Števulová je bývalá snowboardistka a zakladateľka domácej značky s detským oblečením DIOBO. Ako športovkyňa vie, čo znamená byť aktívnou a s poriadnou dávkou disciplíny pristupuje aj k životnému prostrediu. Keďže je mamou a často sa ako influencerka prihovára práve mamičkám, velebí eko-friendly životný štýl, uprednostňuje domáce výrobky a značky a rozhodne ide v tomto smere svetlým príkladom.