3 dôvody, prečo si kúpiť klimatizáciu po lete

Aj vy patríte k tým, ktorí  kúpu klimatizácie odkladajú a čakajú na tú najlepšiu ponuku? Možno ste nevedeli, ale kupovať klimatizáciu je ideálne buď po skončení letnej sezóny alebo pred jej začatím.

Keďže leto nám pomaličky končí, mnohí dodávatelia klimatizácií prichádzajú so zaujímavými ponukami. Poďme sa spoločne pozrieť na to, prečo sa oplatí kupovať klimatizáciu práve teraz.

Viac času na porovnanie ponúk

Na trhu je množstvo klimatizácií od rôznych výrobcov a pre bežného človeka je obvykle náročné zorientovať sa v širokej ponuke. Počas sezóny, kedy nám takpovediac horí za ušami a kvôli vysokým teplotám chceme mať klimatizáciu rýchlo doma, veľakrát nie je čas na podrobnejšie študovanie ponuky. Preto je práve posezónne obdobie to pravé na dôkladné preskúmanie klimatizácií, ktoré sú na trhu.

Pri výbere klimatizácie treba zvážiť viacero parametrov – či už ide o veľkosť miestnosti, ktorú chceme vychladiť, jej orientáciu na svetové strany, energetickú triedu zariadenia, do úvahy treba brať aj to, či máme doma alergika, pretože niektoré klimatizácie obsahujú špeciálne filtre, ktoré odstraňujú zo vzduchu prachové častice, pachy, baktérie, vírusy a mikróby.

„V našej ponuke máme aj klimatizácie s technológiou Wind Free v prípade značky Samsung a Comfort airflow pri klimatizáciách Daikin. Ide o technológie, ktoré dokážu vytvoriť príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale jemne a rovnomerne sa šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Zariadenie zvládne automaticky regulovať teplotu a rýchlosť ventilátora, takže v miestnosti nebude príliš horúco ani zima,“ dodáva Lenka Gergeľová, produktová manažérka ZSE Klima.

Skvelou správou je, že domácnosť si môžete osviežiť aj modernou klimatizáciou s farebným dizajnom. V ponuke sú napríklad dizajny v štýle dreva, kameňa, umelecké či detské motívy, takže je z čoho vyberať. Avšak pri technologických vychytávkach a štýlových dizajnoch ani zďaleka nekončia posezónne benefity, ktoré môžete získať k vašej novej klimatizácii.

Zľavy a iné výhody

Keďže klimatizácia by nám mala bez problémov fungovať niekoľko rokov, je dôležité vybrať si naozaj kvalitné zariadenie, ktoré sa nepokazí po prvej sezóne. Medzi top svetové značky patria Daikin a Samsung, ktoré sú rokmi overené a majú milióny spokojných zákazníkov po celom svete. Klimatizácie Daikin a Samsung sa vyznačujú nielen nadčasovým dizajnom, ale aj špičkovými technológiami, ktoré sa postarajú o príjemnú teplotnú pohodu u vás doma. V ZSE môžete teraz získať zľavu až 100 € na všetky klimatizácie Daikin a Samsung, ktoré majú v ponuke, navyše každý zákazník získa zľavu 20 % na elektrinu počas leta, kedy je predpoklad vyššej spotreby elektriny a ako bonus dostane aj balík ZEON Smart Domov v hodnote 250 € úplne zadarmo.

„Zákazník by mal okrem lákavej ceny zvážiť aj to, komu zverí inštaláciu klimatizácie. Na trhu je množstvo kvalitných odborníkov, žiaľ, nájdu sa aj takí, ktorí si neodvedú prácu na 100 %. Zákazník sa potom márne pokúša dovolať alebo netuší, za kým by mohol ísť v prípade reklamácie. Preto je dôležité, aby si zákazník vybral stabilnú a spoľahlivú firmu, v ktorej mu budú ochotní pomôcť za každých okolností,“ dodáva Lenka Gergeľová zo ZSE.

Ak sa teda plánujete rozhodovať aj na základe výhodnej cenovej ponuky, rozhodne stojí za to, preveriť si hodnotenia zákazníkov. V prípade, že nechcete financovať kúpu klimatizácie jednorazovo, zvážte možnosť financovania na výhodné splátky.  

Rýchlejšia montáž

Možno ste počuli alebo čítali nespokojné reakcie zákazníkov, ktorí si počas hlavnej sezóny objednali klimatizáciu na poslednú chvíľu a čakali na jej inštaláciu aj niekoľko týždňov. Zákazníci musia počas najväčších horúčav počítať s tým, že väčšina montérskych firiem je plne obsadená. Po skončení hlavnej sezóny však majú montéri voľné kapacity a sú úplne flexibilní, čiže sa vedia časovo perfektne prispôsobiť požiadavkám zákazníka.
„Zákazníci sa u nás nemusia obávať o svoju bezpečnosť počas obhliadky a montáže samotnej klimatizácie. Bezpečnosť našich zákazníkov a aj zamestnancov kladieme v našej spoločnosti na prvé miesto. Všetci pracovníci, či už tí, ktorí vykonávajú obhliadky alebo montáže, sú vybavení ochrannými rúškami a rukavicami a sú špeciálne vyškolení,“ tvrdí Lenka Gergeľová, produktová manažérka pre ZSE Klima.

Ak sa stále pýtate, či sa vám oplatí kupovať klimatizáciu na jeseň, výbornou správou pre vás je, že mnohé klimatizácie dokážu okrem príjemného vychladenia miestnosti aj vykurovať, čo ocenia nielen tí, ktorí bývajú v bytových, ale aj v rodinných domoch. Môžu sa tak jednoducho vyhnúť zapínaniu plynového kotla na pár dní, čo je veľmi neefektívne a poškodzuje to plynové kotly. Majitelia bytov nemusia čakať na spustenie ústredného kúrenia, ale príjemnú teplotu dosiahnu vďaka šikovnej klimatizácii.   

Rýchlejšia montáž klímy

Nenechávajte to na poslednú chvíľu

Tak čo? Vyriešite si otázku klimatizácie raz a navždy teraz alebo si to necháte na inokedy? Kúpiť klimatizáciu v posezónnom období má veľa výhod, ale asi tou najlepšou je to, že nemusíte siahnuť pod tlakom času po prvej ponuke. Môžete si prelúskať klimatizácie na internete, zavolať jednotlivým dodávateľom alebo navštíviť konkrétnych predajcov a osobne sa poradiť.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail