Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Katarína J.

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na konci roku 2011 očarilo asi 70 000 firemných zákazníkov a predstavuje každý piaty predaný úžitkový elektromobil v Európe. Nový Kangoo Van E-Tech 100 % elektrický predstavuje to najlepšie, čo môže Renault poskytnúť z viac než 10 rokov skúseností v oblasti elektromobility.

Zdroj: Renault

Technológie pre maximalizáciu dojazdu

S dojazdom 300 km v cykle WLTP uspokojuje nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický lepšie než kedykoľvek predtým bežné potreby firemných zákazníkov. Jeho motor s výkonom 90 kW a lítium-iónová batéria s kapacitou 45 kWh môžu využívať 3 typy nabíjacích zariadení a získať za 30 minút dojazd až 170 km. Je tiež vybavený klimatizáciou s tepelným čerpadlom pre zaručenie lepšieho dojazdu v priebehu všetkých ročných období. Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický tiež ponúka za príplatok vyhrievané čelné sklo, sedadlá a volant.

Vodič si tiež môže vybrať medzi tromi úrovňami rekuperácie brzdnej energie. Od obmedzenej miery rekuperácie až po maximálny regeneratívny režim vhodný pre mestskú prevádzku, čo pomáha vodičovi optimalizovať dojazd podľa spôsobu využitia vozidla a podmienok prevádzky. 

Zdroj: Renault

Pre dobíjanie batérie ponúka nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický možnosť vybrať si z 3 typov nabíjacích zariadení. Štandardne je vybavený trojfázovou 11 kW nabíjačkou, vhodnou na domáce nabíjanie (alebo aj nabíjanie vo firme počas dňa). Za príplatok je k dispozícii 22 kW nabíjačka pre rýchlejšie AC nabíjanie vo verejných nabíjacích staniciach a tiež 80 kW nabíjačka pre rýchle nabíjanie na jednosmerný prúd, umožňujúci dosiahnuť dojazd 170 km (cyklus WLPT) za 30 minút. Batériu nového Kangoo Van E-Ttech 100% elektrický možno dobiť z 15 % na 100 % za 3 h 50 min. pri použití Wallboxu s výkonom 11 kW, na Wallboxe 7,4 kW za menej než 6 hodín.

Riešenie nabíjania na mieru so ZSE Drive

S nákupom elektrických vozidiel všeobecne sa vynára otázka, kde a ako vozidlá nabíjať. S predajom elektrických vozidiel Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický  je schopná spoločnosť Renault ponúknuť riešenie tak pre nabíjanie v sieti verejných nabíjacích staníc, ako aj pre nabíjanie na vlastných nabíjačkách vo firme/domácnosti.

Spoločnosť Renault spolupracuje so ZSE Drive, ktorý má bohaté skúsenosti tak v oblasti verejného nabíjania, ako aj v oblasti inštalácie nabíjacích staníc u zákazníkov. Pri nákupe elektrického vozidla môže priamo predajca na dealerstve ponúknuť a vystaviť nabíjaciu kartu ZSE Drive. Zákazník si môže vybrať z niekoľkých taríf podľa toho, ako často na verejných nabíjacích staniciach nabíja.

ZSE Drive je prevádzkovateľom siete verejných nabíjacích staníc na Slovensku s viac než 350 nabíjacími bodmi s najväčším podielom ultra rýchlych nabíjacích staníc spomedzi všetkých prevádzkovateľov. S kartou ZSE Drive môže zákazník nabíjať aj v zahraničí u najväčších hráčov na európskom trhu ako Ionity, EnBW, Allego atď. 

Zdroj: Renault

Čo sa týka výstavby vlastných nabíjačiek, ponúka spoločnosť Renault prostredníctvom svojho partnera ZSE Drive riešenie na kľúč. Záleží iba na prianí zákazníka, koľko nabíjacích bodov chce nainštalovať a aký požaduje nabíjací výkon. Nabíjacie stanice je tiež možné inteligentne riadiť tak, aby nedochádzalo k preťaženiu siete. Podľa priania zákazníka možno tiež nastavovať rôzne pravidlá pre nabíjanie flotily vozidiel. Všetky dodávané nabíjacie stanice spĺňajú certifikáciu Z.E. Ready 1.4, ktorá zaisťuje 100 % kompatibilitu s elektrickými vozidlami Renault.

Zároveň je možné nainštalovať nabíjacie stanice aj u zamestnancov firiem doma, a to vrátane riešenia vykazovania nákladov na nabíjanie zamestnávateľovi.

Firemný aj súkromný zákazník si môže vybrať medzi kúpou a prenájmom nabíjacej stanice. V ponuke sú tak AC, ako aj DC nabíjacie stanice a ZSE Drive ponúka aj online služby s možnosťou online štatistík nabíjania, alebo napríklad aj možnosť sprístupniť nabíjacie stanice verejnosti a spoplatniť nabíjanie na základe aktuálneho cenníka ZSE Drive, čo predstavuje v prípade zaujímavej lokality možnosť získania dodatočných výnosov pre firmu.

ZSE Drive - získajte prístup k najväčšej sieti nabíjacích staníc

Nabijeme vám elektromobil na cestách, u vás doma aj vo firme. Viac o ZSE Drive

Všetky prednosti nového Kangoo Van

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický ponúka inovácie, vybavenie a všetko pohodlie identické s novým Kangoo Van so spaľovacím motorom. 

Zdroj: Renault

Ide o vynaliezavé „Open Sesame by Renault“ ponúkajúce najlepší bočný vstup na trhu v dĺžke 1,45 m, inovatívny vnútorný strešný nosič „Easy Inside Rack“ alebo multimediálny systém Easy Link s 8“ displejom. 

Z praktických prvkov pre každodenný život s vozidlom možno menovať handsfree kartu, automatickú ručnú brzdu, až 3 sedadlá vpredu so sklopným prostredným operadlom tvoriacim mobilnú kanceláriu a približne 60 litrov úložných priestorov v kabíne, medzi ktoré patrí aj výsuvná priehradka „Easy Life“. Takisto sú k dispozícii moderné asistenty riadenia poslednej generácie, ako je adaptatívny tempomat s funkciou zastavenia a systém „Easy Pilot“, prvý krok k autonómnemu riadeniu. Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický má tiež rovnaké praktické vlastnosti ako jeho dvojča so spaľovacím motorom, teda až 3,9 m3 nákladového priestoru, 600 kg užitočného zaťaženia a môže utiahnuť príves o hmotnosťou 1 500 kg. 

Príslušenstvo pre potreby zákazníka

Z bohatého príslušenstva spomeňme ľahko namontovateľné ťažné zariadenie typu labutí krk (demontovateľné bez náradia alebo štandard) alebo otočný rebríkový nosič umožňujúci jednoduchú prepravu a manipuláciu so všetkými typmi rebríkov, ktorý je navrhnutý tak, aby sa predišlo poraneniu chrbta pri nakladaní a vykladaní.

Zdroj: Renault

Do servisu bez starostí

Predajná a servisná sieť Renault PRO+ sa špecializuje na ponuku vozidiel a služieb prispôsobených na mieru potrebám podnikania. Zároveň robí prestavbu firemných vozidiel podľa komerčných požiadaviek.

 

Zdroj: Hnonline.sk

 

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...