Sťahujete sa do nového bytu či plánujete rekonštrukciu? Nezabudnite na novú klimatizáciu

Chystáte sa v blízkej dobe zmeniť bydlisko alebo vás čaká letná rekonštrukcia? Chcete sa vo vašom novom príbytku cítiť príjemne počas celého roka? Ak ste odpovedali kladne, v tom prípade by ste mali pouvažovať nad šikovným pomocníkom, ktorého ocení každý člen vašej domácnosti. Reč je o klimatizácii.

Montáž netrvá dlho

Klimatizáciu je ideálne kúpiť práve v čase, keď si zariaďujeme nové bývanie či realizujeme rekonštrukciu. Aj keď montáž klimatizácie trvá len pár hodín a nenarobí sa pri nej toľko neporiadku, ako napríklad pri výmene elektrických rozvodov v byte, predsa len ide o zásah do steny. Preto je dobré spojiť montáž práve so zariaďovaním nového alebo prerábkou starého bytu. Ak neviete, kam by bolo klimatizáciu najlepšie umiestniť, nelámte si hlavu. Pred samotnou montážou k vám príde na obhliadku odborník, ktorý vám poradí vhodné riešenie. Umiestnenie klimatizácie v byte hrá totiž zásadnú rolu. Je dobré dať ju do miestnosti, v ktorej doma trávime najviac času  (napríklad obývačka) a zároveň treba posúdiť aj orientáciu miestnosti. Najhorúcejšie sú obvykle tie, v ktorých okná smerujú na juhozápad, juh alebo západ. Klimatizácia by mala byť umiestnená nad dverami alebo tak, aby fúkanie chladného vzduchu neobťažovalo ľudí, ktorí sa v miestnosti nachádzajú. „Montáž klimatizácie trvá zvyčajne 4 hodiny, v prípade náročnejšej inštalácie maximálne 6 hodín,“ hovorí Lenka Gergeľová, produktová manažérka pre ZSE Klima.

Klimatizácia, ktorá každému padne do oka

Čo by ste povedali na to, keby tým najštýlovejším kúskom vo vašej domácnosti bola práve klimatizácia? Už dávno to nie je len strohé zariadenie na chladenie, vykurovanie, ventiláciu či odvlhčovanie vzduchu. Každým rokom pribúdajú nové funkcionality, vďaka ktorým vieme klimatizáciu využívať nielen počas leta, ale prakticky celý rok. Klimatizácia sa stáva neodmysliteľnou súčasťou domácnosti, a to nielen vďaka tomu, že dokáže doma vytvoriť tepelnú pohodu, ale aj preto, že je zaujímavým dizajnovým doplnkom. Aj vy si môžete vybrať kvalitnú klimatizáciu v rôznych farebných dizajnoch, napríklad hravý motív do detskej izby, niečo štýlové do vašej obývačky či niečo elegantné do spálne.

Domácnosť bez prievanu a bez alergénov

Ak ste si doteraz mysleli, že klimatizácia nie je vhodná pre ľudí so zdravotnými ťažkosťami alebo pre deti, vyvedieme vás z omylu. Moderné klimatizácie majú v sebe zabudované titánovo-apatitové fotokatalytické filtre, ktoré odstraňujú zo vzduchu prachové častice, pachy, baktérie, vírusy a mikróby. Filter využíva chemické reakcie, ktoré sa aktivujú pôsobením denného svetla. „V našej ponuke máme aj klimatizácie so špeciálnou technológiou, ktorá dokáže vytvoriť príjemnú osviežujúcu atmosféru bez pocitu chladného prievanu v miestnosti. Chladný vzduch neprechádza priamo lamelami, ale jemne a rovnomerne sa šíri cez tisíce mikrootvorov v prednom paneli klimatizácie. Zariadenie zvládne automaticky regulovať teplotu a rýchlosť ventilátora, takže v miestnosti nebude príliš horúco ani zima,“ dodáva Lenka Gergeľová zo ZSE.

Investujte radšej do úspornejšej klimatizácie

Povedzme si na rovinu, klimatizácia je spotrebič, ktorý pre svoje fungovanie nevyhnutne potrebuje elektrinu. Preto sa vám rozhodne oplatí siahnuť po zariadení s vyššou energetickou triedou (A++ až A+++), ktoré dokáže pre svoju prevádzku efektívnejšie využívať energiu, a teda nespotrebovať jej toľko, ako zariadenie v nižšej energetickej triede. Mnohé klimatizácie sa dajú ovládať aj cez aplikáciu v mobile. Len si predstavte ten luxus prísť po práci do príjemne vychladeného bytu. 😉 A viete, čo je rovnako super? O vašej klimatizácii nebudete vôbec vedieť ani keď budete doma, keďže klimatizácie majú veľmi nízku hlučnosť a dokonca si viete nastaviť nočný režim, ktorý sa postará o váš nerušený spánok. Lenka Gergeľová zo ZSE prirovnáva hlučnosť klimatizácií k šumu padajúceho lístia (16 – 30 dB).

Riešenie pre tých, ktorí nechcú zaťažiť rodinný rozpočet

Ak riešite otázku financií v prípade kúpy klimatizácie, máme pre vás výhodné riešenie. „V ponuke ZSE Klima Bezstarosti máme klimatizácie top svetových značiek Samsung a Daikin. Zákazník na začiatku uhradí zálohu 200 € a následne len 35 € mesačne. V rámci uvedenej ceny je zahrnutá doprava a montáž klimatizácie. Ako bonus zákazníci získajú na 3 roky až o 20 % výhodnejšiu elektrinu počas mesiacov júl a august, keď je predpoklad vyššej spotreby elektriny, servisnú prehliadku každý rok počas platnosti zmluvy a predĺženú záruku počas celej doby využívania služby,“ dopĺňa Lenka Gergeľová.

Ponuku špičkových klimatizácií so zľavou až 100 € do konca júna nájdete na www.zse.sk/klima.  

Zdieľajte:   Facebooktwittermail