Päť rád ako si maximálne spríjemniť bývanie s klimatizáciou

Vďaka svojej multifunkčnosti sa stávajú klimatizácie dôležitou súčasťou slovenských domácností. Moderné klimatizačné jednotky vedia nielen vychladiť, ale aj vykúriť miestnosti či vyčistiť a prefiltrovať vzduch. Predstavujeme vám zopár tipov, ako si vybrať správnu klimatizáciu a zefektívniť jej využitie.

1. Vyberte si klímu u odborníka

Ľudia vo všeobecnosti veľmi dobre reagujú na zľavy a prirodzene sa snažia nájsť finančne výhodné riešenia. Aj v dôsledku preferovania lacných produktov sa nám často stáva, že v horizonte niekoľkých rokov nakoniec naoko výhodný produkt preplatíme, pretože sa pokazí alebo sme nútení zainvestovať do opravy náhradných dielov.

„Kvalitný dodávateľ poskytuje zákazníkom len renomované klimatizácie, ktoré príde odborne namontovať. Veľmi dôležitým faktorom, ktorý zákazníci často opomínajú, je prítomnosť flexibilného servisného oddelenia,“ zdôrazňuje Lenka Gergeľová, produktová manažérka zo ZSE.

2. Moderné klimatizácie šetria spotrebu elektrickej energie

Ak by ste si mohli vybrať medzi lacnejším autom s vysokou spotrebou paliva alebo drahším autom s polovičnou spotrebou, čo by ste urobili? Tí šikovní z vás by si určite kúpili drahšie auto s výhodnou spotrebou. Tak ako pri aute, tak aj pri klimatizáciách hovoríme o dlhodobej investícii, pri ktorej dokáže úsporná spotreba energie výrazne ušetriť prostriedky v rodinnom rozpočte.

„Rozhodne odporúčam vybrať si klimatizácie z energetickej triedy A+ a A+++, ktoré počas prevádzky nespotrebujú toľko elektrickej energie,“ hovorí Lenka Gergeľová.

3. Nedostatočný servis znižuje efektivitu vašej klimatizácie

Vedeli ste, že nepravidelné a nedostatočné čistenie vašej klimatizácie dokáže znížiť jej výkon, v dôsledku čoho môžete na konci zúčtovacieho obdobia zaplatiť za jej používanie až o 15 % viac? Zlá starostlivosť, samozrejme, znižuje aj životnosť samotného produktu, pričom benefit čistenia vzduchu taktiež stráca na relevantnosti. Práve pre tieto dôvody je spoľahlivý dodávateľ zásadným faktorom pri kúpe klimatizácie.

„Ku klimatizácii od ZSE dostáva zákazník službu Klima Bezstarosti, ktorá v sebe kombinuje benefity predĺženej záruky a pravidelného servisu. V praxi to funguje tak, že zákazníka ZSE každý rok kontaktuje za účelom vyčistenia klimatizačnej jednotky, čím preberá celú zodpovednosť servisu na seba,“ vysvetľuje Lenka Gergeľová zo ZSE.

4. Moderné klímy sa dajú ovládať aj cez šikovné mobilné aplikácie

Každý z nás určite ocení, keď sa môže po dlhom náročnom dni vrátiť do príjemne vychladeného domova, ktorý vám poskytne vytúženú oázu pokoja a oddychu. S modernými klimatizáciami to nie je žiaden problém.

„Mnohé z nich môžu zákazníci ovládať prostredníctvom šikovných aplikácií priamo cez svoje smartfóny. Ak si pred odchodom z domu zabudnete nastaviť váš obľúbený režim, prostredníctvom vašej aplikácie všetko raz dva napravíte,“ opisuje Lenka Gergeľová.

5. Na dizajne záleží

Vlastniť efektívnu a spoľahlivú klimatizáciu je úplný základ, ak k tomu chceme pridať ešte niečo navyše, ZSE ponúka možnosť výberu dizajnovej klímy.

„Aktuálne našim zákazníkom ponúkame viac ako 20 farebných vzorov, z ktorých si môžu vybrať minimalisti, ľudia preferujúci dekoratívne ornamenty, rodičia malých detí aj fanúšikovia vesmíru,“ dodáva Lenka Gergeľová zo ZSE.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail