Cestujete autom so spolucestujúcimi? Toto poistenie by sa vám mohlo hodiť

Vedeli ste, že na slovenských cestách každoročne dôjde k tisíckam dopravných nehôd? Často sú zapríčinené nepozornosťou vodičov, neprispôsobením rýchlosti jazdy, nedodržaním vzdialenosti medzi vozidlami a podobne.

V súčasnosti ľudia, dochádzajúci za prácou či do školy, radi využívajú službu spolujazdy autom, aby ušetrili náklady na dopravu, prípadne boli ohľaduplní k životnému prostrediu. Pre mnohých je to zároveň pohodlný a rýchly spôsob cestovania. Mnohí vodiči, ktorí ponúkajú službu spolujazdy, si však neuvedomujú, že v prípade nehody nesú plnú zodpovednosť za každého pasažiera v aute.

V súlade so stratégiou ZSE starať sa o rodinu a domácnosť našich zákazníkov sme sa práve z týchto dôvodov rozhodli rozšíriť portfólio našich asistenčných a poistných služieb o novinku Poistenie cestujúcich v auteIde o poistenie škôd na zdraví spôsobených osobám, ktoré vzniknú následkom úrazu pri preprave poisteným motorovým vozidlom.

Poistenie kryje riziká smrti následkom úrazu, trvalej celkovej alebo čiastočnej invalidity následkom úrazu, liečenie úrazu (napríklad zlomeniny a popáleniny, atď.), ako aj poistenie denného odškodnenia v prípade hospitalizácie následkom úrazu.

Výhody Poistenia cestujúcich v aute

  • pri uzatvorení poistenia sa neskúma zdravotný stav poisteného zákazníka
  • na uzavretie poistenia nie je potrebné mať havarijné poistenie (stačí mať Povinné zmluvné poistenie a platné Osvedčenia o technickej kontrole, emisnej kontrole, ak sú pre dané vozidlo vyžadované)

Kedy poistenie využijete?

  • odvoz rodiny, známych, priateľov, kolegov, susedov
  • cestovanie na dovolenky či do práce so spolucestujúcimi
  • spolucestovanie/spolujazda (zvezenie aj cudzích ľudí za účelom zdieľania nákladov na palivo)

Poistenie cestujúcich v aute platí nielen na území Slovenska, ale aj v zahraničí (v štátoch Systému zelenej karty). Poistenie existuje v troch variantoch:

  • základné Poistenie cestujúcich v aute 5 (pre 5 osôb v aute)
  • Poistenie cestujúcich v aute 5 Plus (pre 5 osôb v aute so zvýšeným poistným plnením)
  • Poistenie cestujúcich v aute 7 (pre 7 osôb v aute)

Viac na www.zse.sk/poistenie-cestujucich

Zdieľajte:   Facebooktwittermail