Vďaka kamere FridgeCam sa Vaša stará chladnička premení na smart chladničku

chladnička

FridgeCam je kamera, pomocou ktorej sa Vaša chladnička zmení na inteligentný prístroj v domácnosti, ktorý ušetrí čas aj peniaze.

Smart chladnička monitoruje obsah

Máte vo Vašej domácnosti starú chladničku, ktorú by ste chceli vymeniť? Ak sledujete súčasné trendy a máte blízko k technológiám, určite ste uvažovali o kúpe moderného a inteligentného modelu. Na našom trhu sú dostupné rôzne značky, ktorých ceny sú v súčasnosti pre bežného spotrebiteľa stále pomerne vysoké. Na trhu sa však čoskoro predstaví aj lacnejšia alternatíva, ktorá premení Vašu starú chladničku na smart model. Inteligentná chladnička totiž zväčša pracuje na princípe  viacerých kamier, ktoré monitorujú jej obsah. Pomocou internetového pripojenia tak môžeme kedykoľvek skontrolovať, čo nám v domácnosti chýba, ale na diaľku sa dá regulovať teplota mrazničky a samotnej chladničky.

chladnička chladnička

Akákoľvek chladnička sa zmení na inteligentný model

Na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2017 začiatkom tohto roka predstavili kameru, ktorá z akejkoľvek starej chladničky vytvorí inteligentný model. Kamera má príznačný názov FridgeCam a je navrhnutá tak, aby sa zmestila do akejkoľvek chladničky. Pomocou aplikácie pre smartfón tak poskytne majiteľovi neustály prehľad o jej obsahu. Podľa výrobcu FridgeCam by mala táto pomôcka ušetriť až 470 eur ročne a to za zlomok ceny súčasných modelov inteligentných chladničiek. Jej funkcie sú samozrejme oproti smart modelom oklieštené, ale takisto ako plne inteligentné modely fotí obsah chladničky pri každom otvorení. Kamera používa softvér na rozpoznávanie jednotlivých položiek a neustále tak aktualizuje obsah chladničky prostredníctvom aplikácie.

Chladnička s množstvom nových funkcií

Kamera FridgeCam poskytne chladničke takisto funkciu kontroly spotreby. Po načítaní kódu položky buď rozozná dátum spotreby, alebo (najmä pri potravinách bez kódu ako napr. ovocie či zelenina) si vyžiada jeho manuálne zadanie. Ak sa blíži dátum spotreby, chladnička Vás sama upozorní. Ďalšou praktickou funkciou je automatické dopĺňanie nákupného zoznamu na základe obsahu chladničky. Ak idete okolo Vášho lokálneho obchodu, chladnička Vás takisto upozorní na nákup chýbajúcich položiek. Vďaka kamere Vám chladnička takisto ponúkne rôzne recepty z položiek, ktoré máte doma a prostredníctvom aplikácie Vás upozorní na nezvyčajnú teplotu či nezavreté dvere. Kamera FridgeCam by mala byť k dispozícii na jar 2017 a jej cena by mala byť približne 120 eur.

Zdroj:

http://www.theverge.com

 

 

 

 

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail