Ako môžu inteligentné žiarovky vylepšiť Vašu domácnosť (2. časť)

inteligentné žiarovky

V druhom pokračovaní článku sa dozviete, na čo všetko inteligentné žiarovky slúžia a aké typy sú momentálne dostupné na trhu.

Inteligentné žiarovky zvýšia bezpečnosť

prvej časti článku o inteligentných žiarovkách sme sa venovali najmä tomu, ako sa inštalujú a aké sú možnosti na ich ovládanie. Mnohí však možno stále nevedia na čo presne inteligentné žiarovky slúžia a aké funkcie a možnosti poskytujú. Jednou z ich najväčších výhod oproti klasickým žiarovkám je najmä úspora nákladov za energie. Vďaka rôznym nastaveniam sú zároveň veľmi praktické v prípade dovolenky či dlhšieho pobytu mimo domu. Dajú sa totiž ovládať na diaľku pomocou digitálnych asistentov a vedia sa dokonca naučiť zvyky a správanie majiteľov. To vytvorí zdanie, že sa v domácnosti niekto nachádza a odradí zlodejov. Okrem toho sa dajú nastaviť rôzne úrovne osvetlenia, módy, či načasovať pravidelné vypínanie a zapínanie svetiel.

inteligentné žiarovky

Farebné inteligentné žiarovky

Inteligentné žiarovky dokážu okrem praktických funkcií ozvláštniť interiér rôznymi farebnými variáciami. Spoločnosť Philips vyrába štartovací balík Philips Hue White and Color Ambiance A19 Starter Kit, pomocou ktorého sa dá napríklad nastaviť iné svetlo pri zobúdzaní, či zaspávaní a je kompatibilný s väčšinou inteligentných asistentov ako sú Siri, Alexa alebo Google Assistant. Farebné žiarovky dokážu vytvoriť jedinečnú atmosféru pri večierkoch či oslavách a pri niektorých modeloch sa dá farba žiaroviek meniť priamo cez kompatibilnú mobilnú aplikáciu.

inteligentné žiarovky

Prvý krok ku Smart home

Ďalšou výhodou inteligentných žiaroviek je to, že sa dajú rovnako jednoducho nainštalovať do starších stavieb, ako aj do úplných novostavieb. Môžu sa použiť do stolových lámp, klasických svietidiel, aj rôznych moderných osvetľovacích riešení. Všade tam, kde sa dá nainštalovať klasická žiarovka, môžete nainštalovať aj tú inteligentnú. K dispozícii sú okrem klasických verzií aj modely pre vonkajšie použitie, podlahové osvetlenie, či bodové svetlá s rôznym výkonom od 40 do 100 W. Zakúpiť sa dajú v slovenských internetových, ale aj kamenných obchodoch, ktoré okrem samotných žiaroviek ponúkajú aj širokú škálu príslušenstva, ako sú napríklad snímače pohybu, ovládače, spínače či kryty. Ak si teda chcete vyskúšať technológiu Smart home, inteligentné žiarovky sú jednoduchým a pomerne cenovo nenáročným začiatkom jeho úspešného budovania.

Zdroj:

https://www.reviewed.com

https://www2.meethue.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail