Všetky kategórie

Smart technológie

Holandskí vedci vyvinuli prototyp batérie na uskladňovanie tepla

Potreba znižovania závislosti na plyne vplyvom konfliktu na Ukrajine rapídne narastá. Holandsko možno konečne našlo riešenie, ako by milióny domácností mohli fungovať bez plynu. Lacným...

Umelý list dokáže premeniť slnečné svetlo, CO2 a vodu na syntézny plyn

Vedci z Univerzity v Cambridge vyvinuli umelý list, ktorý by mohol byť kľúčovým krokom k dosiahnutiu udržateľného chemického a palivového priemyslu.

Tento inteligentný bojler produkuje teplo aj elektrickú energiu

Inteligentný bojler SmartWatt, ktorý vyvinula spoločnosť Enviro Power sa od iných podobných zariadení líši tým, že neprodukuje iba teplo, ale aj elektrickú energiu.

Inteligentné oblečenie nás v budúcnosti zahreje aj ochladí

Vedci z Kalifornskej univerzity vyvíjajú inteligentné oblečenie, ktoré by nám mohlo v budúcnosti uľahčiť život.

Ako môžu inteligentné žiarovky vylepšiť Vašu domácnosť (2. časť)

V druhom pokračovaní článku sa dozviete, na čo všetko inteligentné žiarovky slúžia a aké typy sú momentálne dostupné na trhu.

Ako môžu inteligentné žiarovky vylepšiť Vašu domácnosť (1. časť)

Premýšľate či si zadovážiť inteligentné žiarovky do Vášho domova či kancelárie? Prinášame otázky a odpovede, ktoré Vám pomôžu pri rozhodovaní.

Umývačka riadu Tetra umyje riady už za 10 minút

Táto umývačka riadu je ideálna do malých bytov či domov, je skladná, energeticky efektívna a nevyžaduje žiadnu špeciálnu inštaláciu.

Ikea začína predávať inteligentné rolety

Inteligentné rolety od švédskeho výrobcu nábytku Ikea by mali byť cenovo dostupné a dopĺňať radu inteligentných svetelných riešení.

Inteligentné hodinky Matrix PowerWatch 2 poháňa slnko a telesné teplo

Na veľtrhu CES 2019 predstavili inteligentné hodinky Matrix PowerWatch 2, ktoré netreba nabíjať, poháňa ich totiž slnko a energia z ľudského tela.

Amazon posilňuje svoju pozíciu v oblasti Smart home

Spoločnosť Amazon poskytla finančnú investíciu firme Plant Prefab a plánuje upevniť svoje miesto v priemysle riešení pre Smart home.

Solárna náplasť možno spôsobí revolúciu v nositeľných zariadeniach

Japonskí vedci vyvinuli novú technológiu, ich solárna náplasť pôsobí ako „druhá koža“ a vyzerá takmer ako obyčajný rýchloobväz.

Najnovší inteligentní pomocníci do kuchyne a domácnosti

Na veľtrhu Smart Kitchen Summit sa predstavili najnovší inteligentní pomocníci do kuchyne aj momentálne trendy v oblasti gastronómie a kulinárstva.