Najnovší inteligentní pomocníci do kuchyne a domácnosti

inteligentní pomocníci

Na veľtrhu Smart Kitchen Summit sa predstavili najnovší inteligentní pomocníci do kuchyne aj momentálne trendy v oblasti gastronómie a kulinárstva.

Smart Kitchen Summit

Smart Kitchen Summit je jedným z najvýznamnejších podujatí a komunít, zameraný na budúcnosť jedla, varenia a kuchyne. V európskom Dubline prebehol počas júna tohto roka a v októbri sa predstavili najnovší inteligentní pomocníci do kuchyne a domácnosti v americkom Seattli. Podľa jedného z hlavných sponzorov, spoločnosti Electrolux, môžeme v oblasti gastronómie pozorovať 3 hlavné trendy. Prvým z nich je personalizované varenie, v rámci ktorého je varenie a samotné jedlá prispôsobené potrebám a výberom každého jednotlivca. Vzrastá totiž dopyt po lepších zážitkoch z varenia, ale aj po nových chutiach, technikách a receptoch. Druhým trendom je aktívne využívanie a prepájanie nových technológií, ktoré sprevádzajú spotrebiteľa počas celého procesu, od inšpirácie, cez nákup surovín až k samotnému vareniu. Tretím trendom je udržateľnosť kulinárstva. Spotrebitelia chcú jesť zdravé a kvalitné suroviny. Zároveň si však uvedomujú nárast plytvania a snažia sa mu zabrániť prostredníctvom využívania mobilných aplikácií, ktoré vyhľadajú recepty zo surovín, ktoré majú doma.

Inteligentní pomocníci do kuchyne

Na veľtrhu Smart Kitchen Summit sa objavili mnohí inteligentní pomocníci do kuchyne ako napríklad inteligentná rúra od značky Brava. Spolu so vstavaným sporákom pri varení využíva technológiu Wi-Fi a Bluetooth. Na rozdiel od tradičných rúr, ktoré varia pomocou teplého vzduchu vo vnútri rúry, využíva Brava Oven technológiu Pure Light Cooking (zdravé varenie svetlom). Šesť zabudovaných lámp využíva na prenos tepla do pokrmov infračervenú energiu. To umožňuje tzv. multizónne varenie. Naraz sa teda dajú variť a piecť rôzne pokrmy a ingrediencie, ktoré vyžadujú rôzne teploty. Rúra sa ovláda pomocou dotykového displeja, ktorý ukáže vhodnú úroveň umiestnenia roštu na dokonalé uvarenie pokrmu. Okrem toho sa priamo na ňom dajú vyhľadávať recepty.

inteligentní pomocníci

 

inteligentní pomocníci

inteligentní pomocníci

inteligentní pomocníci

inteligentní pomocníci

Inteligentní pomocníci do domácnosti

Jednou zo zaujímavých technologických noviniek je aj inteligentný smetný kôš Garbi, ktorý sa stal aj finalistom súťaže start-upových nápadov. Garbi fotí to, čo zahadzujeme a na základe toho vytvorí nákupný zoznam. Dá sa priamo prepojiť s internetovými obchodmi ako napríklad Amazon a automaticky doobjedná to, čo sa práve vyhodilo. Spoločnosť MoJoe na veľtrhu predstavila termosku, ktorá uvarí kávu alebo čaj kdekoľvek. Na uvarenie nápoja netreba ohrievať vodu, keďže sama termoska ohreje vodu izbovej teploty až na 93 stupňov. Ďalší zaujímaví inteligentní pomocníci do kuchyne, ktorí sa na veľtrhu objavili, sú vákuové nádobky Silo. Celý systém pozostáva z nádobky a základne, ktorá vysaje všetok vzduch z nádoby. Základňa sa dá ovládať pomocou digitálnych asistentov, ako sú Alexa od Amazonu. Okrem toho sa na veľtrhu objavili aj nálepky, ktoré sa umiestnia do bežných nádob na potraviny a pomocou absorpcie kondenzácie ich udržujú teplé a chrumkavé.

inteligentní pomocníci

 

inteligentní pomocníci

inteligentní pomocníci

inteligentní pomocníci

Zdroj:

https://www.cnet.com

https://www.electroluxgroup.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail