Samsung predstavil nové zariadenia pre Smart home

smart home

Samsung bude v rámci ponuky pre Smart home ponúkať novú centrálnu jednotku a Wi-Fi router, ktorý obsahuje sieťovú technológiu od spoločnosti Plume.

Spolupráca Samsung a Plume

Spoločnosť Samsung nedávno oznámila, že do svojej ponuky pre Smart home pribudnu dva úplne nové produkty. Ide o centrálnu jednotku (hub), ktorá sa dokáže bezdrôtovo pripojiť k routeru a samotný router. Je to dual-band model, ktorý sa predáva v balíčku s troma kusmi. Využíva totiž sieťovú technológiu od spoločnosti Plume, v rámci ktorej sa jednotlivé jednotky umiestnia na rôznych miestach v rámci domácnosti či kancelárie a zlepšujú tak kvalitu a výkon Wi-Fi. Samotný Samsung sa v minulosti snažil o vývoj sieťového routera pre inteligentnú domácnosť, ale ten nemal veľký úspech. Preto sa teraz rozhodoval investovať do licencie od Plume, pre ktorú sa rozhodlo už viacero veľkých poskytovateľov pripojenia.

smart home

Router pre Smart home

Nový router pre SmartThings, ako Samsung nazýva svoje riešenia pre Smart home, dokáže fungovať aj ako centrálna jednotka. Umožní nastavenie a ovládanie veľkého množstva zariadení, ako sú napríklad zásuvky, vypínače či svetlá prostredníctvom bezdrôtových protokolov Zigbee a Z-Wave. To je pri routeroch celkom neobvyklé, ale prináša to mnoho výhod. Vďaka sieťovej technológii poskytuje sieť routerov spoľahlivú rýchlosť a signál Wi-Fi a vďaka správnemu umiestneniu rozširuje pokrytie a kvalitu siete. Samsung nazval svoj nový router SmartThings Wifi. V ponuke je troj-balenie za 240 eur a individuálny router v cene 102 eur.

Smart home

Smart home

smart home

Nové produkty pre Smart home

Druhý produkt, samostatná centrálna jednotka s názvom SmartThings hub pre Smart home prináša veľkú zmenu. Predošlú verziu centrálnej jednotky bolo totiž nutné zapojiť priamo do routera, ale nový model pracuje bezdrôtovo. To znamená, že sa dá umiestniť kdekoľvek v byte alebo dome bez potreby veľkého množstva káblov. Samostatnú centrálnu jednotku Samsung ponúka za 60 eur. Do ponuky zároveň pribudli aj nové verzie senzorov pre vytopenie a pohyb a „multifunkčný“ senzor na monitorovanie teploty či otvorených dverí a okien. Tie Samsung ponúka v závisloti od modelu v cene medzi 17 a 21 eur.

Zdroj:

https://www.samsung.com

https://www.smartthings.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail