Nová domáca batéria xStorage od Nissan prichádza do Európy

batéria

4,2 kWh batéria xStorage pre domácnosti od spoločnosti Nissan v cene 4200 eur by mala byť konkurenciu Tesly na európskom trhu.

Spoločnosť Nissan v spolupráci so spoločnosťou Eaton tento mesiac oznámila, že v septembri bude možné začať objednávať batériu xStorage, ktorá by mala byť konkurenciu pre Powerball od Tesly. Nissan neplánuje s týmto produktom expandovať na americký trh, miesto toho sa chce sústrediť na zákazníkov v Európe.

Batéria skladuje energiu a šetrí náklady

Batéria xStorage je bola vyvinutá v Európe a je primárne určená ľuďom či domácnostiam, ktoré majú nainštalované solárne panely. Ponúka riešenie ako na to ako lepšie kontrolovať spotrebu energie a podľa vývojárov by mala byť najspoľahlivejším a najdostupnejším systémom skladovania energie na trhu. Funguje na princípe skladovania energie, vytvorenej (nielen) rôznymi druhmi zdroja obnoviteľnej energie ako napríklad solárnymi panelmi.  Výhodou je to, že sa môže nabíjať v prípade, že je energia dostupná alebo v čase keď je lacnejšia (napríklad cez noc). Nahromadenú energiu je potom možné využiť  v prípade potreby alebo ako záložný zdroj energie v pohotovosti a výpadkoch prúdu. xStorage pomáha domácnostiam šetriť náklady pomocou kontroly spotreby a ako bonus je možné prebytočnú nahromadenú energiu predať späť , ideálne pri vysokom dopyte či cenách.  V mnohých krajinách sú takisto domácnosti, ktoré využívajú takúto energiu, finančne odmeňované štátom.

batéria

Používateľsky jednoduchá batéria s moderným dizajnom

Automobilová spoločnosť Nissan a dublinská firma Eton, ktorá sa zaoberá spravovaním energie, spojili pri vývoji xStorage sily a batéria bola vytvorená s ohľadom na rôzne aspekty. Jedným z aspektov je aj dizajn, ktorý je navrhnutý tak, aby batéria esteticky nenarúšala domácnosť a bola používateľsky jednoduchá. Mala by byť podporená mobilnou aplikáciou, ktorá umožní zákazníkovi meniť zdroje energie dotykom jednej ikonky. Podobne ako Powerball od Tesly bude ale pred jej použitím  potrebná prvotná inštalácia batérie od jej výrobcu.

batéria

Recyklácia batérií z elektrických automobilov

Nissan zatiaľ nezverejnil technické detaily xStorage, ale podľa Paula Wilcoxa, predsedu Nissan Europe, by mala byť poháňaná dvanástimi Nissan EV batériovými modulmi, vyrobenými z starých batérií elektrických automobilov Nissan, ktoré tým dostanú „druhý život“. Batéria by mala byť revolúciou v spôsobe využívania energie v domácnostiach a to prostredníctvom jej flexibility a šetrenia nákladov. Očakávaný predaj xStorage spoločnosť odhaduje na 100 tisíc predaných kusov v priebehu najbližších piatich rokov. Tesla, ktorá je momentálne lídrom na trhu v oblasti skladovania energie, má teda na európskom trhu o ďalšieho konkurenta viac a môžme teda dúfať, že ceny takýchto systémov skladovania energie budú nižšie a kvalita bude stúpať.

Zdroj:

http://www.newsroom.nissan-europe.com/

Podobné články:

Konkurencia pre batérie Tesla: naša batéria ZCell je lepšia, tvrdia

Úložná batéria od Mercedesu je novou konkurenciou batérie Powerwall od Tesly

Powerwall, batéria od Tesly ako záložný zdroj energie.

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail