Konkurencia pre batérie Tesla: naša batéria ZCell je lepšia, tvrdia

batérie

Simon Hackett, výkonný predseda austrálskej spoločnosti Redflow trvá na tom, že ich produkt pre domácnosti je lepší ako batérie Tesla.

ZCell vs. batérie Tesla

Ako sme už písali, v oblasti elektromobility je Tesla na poprednom mieste v svetovom rebríčku výrobcov elektrických aut. Hackett, ktorý je veľkým fanúšikom produktov a najmä áut od Tesly však tvrdí, že ich dokáže prekonať na poli produktov pre domácnosť . Minulý týždeň predstavila Redflow najnovší produkt – systém skladovania solárnej energie pre domácnosti – ZCell. Tento produkt by mal byť priamym konkurentom podobnej batérie od Tesly- Powerwall.

Výhody a parametre

ZCell dokáže uskladniť 10 kWh energie každý deň a v akomkoľvek čase a to pri 100% vybití batérie. Pri väčšine podobných produktov je totiž nutné nechať vždy časť energie, aby sa zabránilo poškodeniu a aby sa predĺžia životnosť.  Výhodou je takisto to, že nemá problémy s prehrievaním a funguje až do 45°- 50° C bez externého chladenia, čo je samozrejme praktické špeciálne pre austrálsky trh. Hlavné časti ZCell sú vyrobené z recyklovateľných materiálov (plast, hliník a železo) a samotná batéria využíva spojenie výhod olovených akumulátorov a lítiových alternatív.  Toto všetko ponúka Redflow so zárukou na 10 rokov.

batérie Tesla

Na rozdiel od Redflow, tento rok prestáva Tesla predávať 10 kWh batérie, pretože zákazníci majú skôr záujem o tie menšie.

Potenciál na trhu

Hackett vidí obrovský potenciál na austrálskom trhu v oblasti systémov skladovania solárnej energie vo forme batérií. Prirovnáva dokonca rozvoj takéhoto využívania solárnej energie k časom internetového boomu. Tomuto napomáha aj fakt, že solárne panely a inštalácie majú v Austrálii pomerne vysoké ceny. Cena ZCell by sa mala pohybovať medzi 17 500 a 19 500 austrálskych dolárov, čo je asi 11 600 – 12 900 €. Hackett si je však istý, že cena sa bude stále znižovať podobne ako pri v predošlej dekáde s inými solárnymi riešeniami a nakoniec  sa stane bežnou súčasťou masového trhu. Na začiatku by mala byť ZCell dostupná iba pre austrálsky trh, ale v nasledujúcich mesiacoch by mala Redflow oznámiť aj dostupnosť na medzinárodnom trhu.

Inšpirácia a budúcnosť

Podľa Hacketta si všetci ľudia uvedomujú environmentálne a ekologické hrozby budúcnosti a aj preto sa snažia byť viac a viac súčasťou riešení týchto problémov. Je to podobné ako pri trhu s elektrickými autami. Keďže je ZCell momentálne prispôsobená najmä austrálskemu trhu, uvidíme či sa jej podarí uspieť v konkurencii podobných produktov ako napríklad spomínanej Powerball batérie Tesla.

 

Zdroje:

https://www.zcell.com/

http://www.impress.com.au/newsroom/redflow/1971-redflow-launches-zcell-home-energy-storage-system.html

http://onestepoffthegrid.com.au/redflow-launches-10kwh-zcell-into-australian-home-battery-storage-market/

http://cleantechnica.com/2016/03/31/redflow-exec-our-home-battery-storage-product-is-better-than-teslas/

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail