Predstavujeme Tesla Model 3 v cene 35 000 dolárov

Tesla model 3

Najnovší model Tesla model 3 by mal byť postavený až o rok, avšak už teraz je 232 000 kusov  v predobjednávkach. Už za prvých 24 hodín predaja bolo objednaných 180 000 kusov a začína sa hovoriť, že Tesla odhad predaja výrazne podcenila a dodávky môžu meškať. Čo zatiaľ vieme o tomto aute?

Základné údaje o Tesla model 3

V prvom rade dokáže toto auto ísť až 346 kilometrov na jedno nabitie. V budúcnosti by malo byť možné zakúpiť aj model, ktorý bude mať väčasiu kapacitu, ale už pri vyššej cene, ktorá by sa mohla pohybovať okolo 60 000 dolárov. Auto dokáže zrýchliť z 0 km/h na 97 km/h za 6 sekúnd, avšak vývojársky tím sľubuje oznámiť neskôr aj iné verzie auta s možnosťami, ktoré by mali byť „omnoho, omnoho rýchlejšie“.  Tesla model 3 spĺňa všetky kritéria bezpečnosti v každej kategórii a má vstavaného autopilota v základnej cene.

Tesla model 3

Interiér

Model 3 má 38 centimetrový displej umiestnený v strede auta a nemá žiadne kontrolky, ktoré by šoféra obťažovali priamo pred ním. Ukazovateľ rýchlosti je v ľavom hornom kúte.  Pri testovacích jazdách boli na displeji iba mapa a hudobný prehrávač, avšak pri skutočnom modeli auto by malo byť funkciíí na displeji samozrejme viac.

Tesla model 3

Auto je navrhnuté pre 5 ľudí a naozaj sa doň zmestí  5 dospelých ľudí relatívne pohodlne. Čo však opticky zlepšuje priestor je jedinečná  sklenená strecha, ktorá je predelená iba na dvoch miestach čo vytvára dojem akoby to bola strecha jeden veľký kus skla,takže vyzerá nádherne, a to najmä v noci.

Exteriér

Model 3 bol zatiaľ predstavený v dvoch farbách: červenej a striebornej. Je inšpirovaný predošlým modelom tejto spoločnosti – modelom S, ale líši sa najmä v prednej časti. Podobne ako v predošlých modeloch obsahuje drobnosti ako napríklad kľučky, ktoré sa zasúvajú keď je auto v pohybe.

Jedno z najočakávanejších áut roku 2017

Model 3 je jedným z najočakavánejších áut roku 2017 v obalsti elektromobility, aj napriek tomu, že bola zatiaľ predstavená iba základná verzia. Mal by to byť však prémiový sedan, ktorý ponúka solídny výkon, bezpečnosť a priestor.  Tesla plánuje v Spojených štátoch do búdúcnosti zdvojnásobiť  sieť verejných nábíjačiek zo súčasných 3600 na 7200 do konca roka 2017, takže sa stane používanie elektrického vozidla ešte viac dostupné.

Podobné články:

https://www.setri.sk/prva-jazda-s-tesla-model-s-autopilotom-v-premavke-pre-ktoru-nebol-navrhnuty/

https://www.setri.sk/tesla-model-s-dvojica-danov-zvladla-vyse-700-kilometrov-na-jedno-nabitie/

 

Zdroje:

www.teslamotors.com/model3

engadget.com

techcrunch.com

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail