Monitor kvality ovzdušia Flow sleduje a analyzuje úroveň znečistenia vzduchu

monitor kvality ovdzušia

Väčšina z nás si asi neuvedomuje, aký vzduch vlastne dýchame, ale monitor kvality ovzdušia Flow pomôže vyhnúť sa vysoko znečisteným oblastiam a zlepšiť tak naše zdravie.

Zdravie je prioritou

Kvalita vzduchu je najmä vo veľkomestách jedným z najdôležitejších problémov v oblasti verejného zdravia. Otázka kvality vzduchu sa preto rýchlo premieta aj do najnovších technológií či riešení pre inteligentnú domácnosť. Technologické spoločnosti už dávno pochopili, že zdravý životný štýl je prioritou a na trhu nájdeme celý rad nositeľných zariadení, ktoré monitorujú a do hĺbky analyzujú životné funkcie, počet prejdených krokov či odbehnutých kilometrov a spotrebovaných kalórií. Naša spoločnosť je totiž momentálne posadnutá kvantifikáciou všetkého okolo nás a špeciálne nášho zdravia. Francúzska start-upová spoločnosť Plume Labs preto nedávno predstavila produkt, ktorý nazvala akýmsi fitness náramkom pre kvalitu ovzdušia. Ide o monitor kvality ovzdušia s názvom Flow, ktorý je nositeľným zariadením, neustále sledujúcim kvalitu ovzdušia v ktorom sa pohybujeme.

monitor kvality ovdzušia

monitor kvality ovdzušia

monitor kvality ovdzušia

Nositeľný monitor kvality ovzdušia neustále zbiera údaje

Monitor kvality ovzdušia Flow je drobné (40 x 125 mm) zariadenie, ktoré sa prostredníctvom technológie Bluetooth spáruje s smartfónom. Sleduje kvalitu ovzdušia v reálnom čase a zozbierané dáta posiela späť do spoločnosti Plume Labs na analýzu. Môže sa používať aj v interiéri, ale podľa výrobcu je praktický najmä v znečistených veľkomestách. Sleduje pevné častice (PM 2,5), chemické látky VOC (napr. metán, amoniak, etanol, oxid uhoľnatý a ďalšie), teplotu a vlhkosť. Má pekný dizajn a pomocou koženého remienka sa dá pripevniť napríklad na tašku, bicykel či kočík. Obsahuje 12 farebných LED svetiel, ktoré indikujú základné údaje ohľadom znečistenia ovzdušia, ktorým bol majiteľ vystavený v uplynulých 12 hodinách. Viac informácií a hlbšia analýza sa dá potom nájsť v smartfóne.

Monitor kvality ovzdušia do veľkomiest

Základná funkcia tohto monitora je podľa výrobcu poskytnutie možnosti „nájsť čistý vzduch a vybudovať si zdravé návyky.“ Podľa zakladateľa Plume Labs, Romaina Lacombea by ale monitor kvality ovzdušia Flow mohol v budúcnosti takisto zlepšovať povedomie verejnosti a dokonca pomôcť aktívnym riešeniam v oblasti znečistenia ovzdušia. Okrem toho aplikácia ponúka predpovede kvality vzduchu na základe predošlých zistení kombináciou strojového učenia a zberu veľkého objemu dát. Zariadenie sa nabíja pomocou USB nabíjačky typu C a na jedno nabitie by malo vydržať 24 hodín. Plume Labs ho momentálne ponúka v uvádzacej cene 139 eur pre celú Európu a objednávky by spoločnosť mala začať vybavovať najneskôr v júni tohto roka.

Zdroj:

https://eu.flow.plumelabs.com/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail