Inteligentný monitor kvality vzduchu analyzuje, ale aj zlepšuje ovzdušie

inteligentný monitor kvality vzduchu

Inteligentný monitor vzduchu dokáže spustiť a vypnúť aj neinteligentné zariadenia ako sú ventilátory či klimatizácie.

Inteligentný monitor vzduchu dokáže kontrolovať ďalšie zariadenia

Vďaka súčasným inteligentným riešeniam dokážeme jednoducho zistiť a kontrolovať teplotu či vlhkosť v našej domácnosti. Smart zariadenia nás dokonca dokážu upozorniť na zlú kvalitu či toxické látky v ovzduší našich domácností. Väčšina z nich však okrem upozornenia nedokáže nič iné. Inteligentný monitor kvality vzduchu Awair Glow je ale iný. Veľkosťou zodpovedá malému osviežovaču vzduchu, ktorý sa zapojí do zásuvky. Obsahuje však aj ďalšiu priechodnú elektrickú zásuvku, do ktorej je možné zapojiť neinteligentné zariadenia ako ventilátor, zvlhčovač vzduchu či klimatizáciu. Ak sa prekročia požadované hodnoty, Awair Glow dokáže tieto zariadenia sám spustiť či vypnúť a zlepšiť tak ovzdušia.

inteligentný monitor kvality vzduchu

Čo všetko inteligentný monitor vzduchu analyzuje?

Okrem iných funkcií ma zabudované nočné svetielko, ktoré sa aktivuje stlačením tlačidla na vrchnej strane. Na nej sa nachádza aj indikátor, ktorý na základe kvality ovzdušia mení farbu. Inteligentný monitor vzduchu Awair Glow hodnotí 5 základných faktorov kvality ovzdušia: prach, chemické látky VOC (napr. metán, amoniak, etanol, oxid uhoľnatý a ďalšie), CO2, vlhkosť a teplotu. Aj keď sa tieto faktory môžu niekomu zdať nedôležité, ich úroveň môže skutočne ovplyvniť dýchanie, kvalitu spánku, sústredenie, náladu či dokonca imunitný systém. Všetko je možné monitorovať pomocou mobilnej aplikácie. Tá zároveň zjednoduší inštaláciu a poskytne prehľad funkcií a možností tohto zariadenia.

inteligentný monitor kvality vzduchu

inteligentný monitor kvality vzduchu

inteligentný monitor kvality vzduchu

Smart zariadenie

Keďže je inteligentný monitor kvality vzduchu Awair Glow smart zariadenie, dá sa pripojiť k bežne dostupným digitálnym asistentom ako Alexa či Google Home. Vďaka tomu sa dá ovládať hlasovými príkazmi. To okrem kontroly kvalitu vzduchu poskytuje množstvo ďalších možností. Pri vývoji zariadenia spoločnosť Awair spolupracovala s neziskovou organizáciou Mayo Clinic. Vďaka tomu mobilná aplikácia ponúka prostredníctvom notifikácií tipy a odporúčania, ktoré môže majiteľ využiť pri skvalitnení ovzdušia vo svojom okolí. Monitor kvality ovzdušia je k dispozícii v dvoch verziách: stolný Awair (165 eur) je väčšie zariadenie s obrazovkou a Awair Glow (86 eur) je zmenšená verzia určená do zásuvky.

Zdroj:

https://getawair.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail