Inteligentná chladnička od Panasonic príde za Vami na zavolanie

inteligentná chladnička

Inteligentná chladnička, ktorú predstavil Panasonic na výstave IFA 2017 príde za Vami na zavolanie a sama sa vráti do svojej stanice.

Inteligentná chladnička prinesie chladné občerstvenie na zavolanie

Nedávno sa skončila výstava IFA 2017 v Berlíne, na ktorej sa predstavili novinky v oblasti technológií. Zaujímavý koncept pri tejto príležitosti predstavila aj spoločnosť Panasonic. Pohyblivá inteligentná chladnička sa možno stane novou súčasťou línie produktov pre smart domácnosť. Od iných smart chladničiek sa líši tým, že na pokyn sama príde k stolu, pri ktorom sa večeria alebo k sedačke a donesie vychladené chuťovky či nápoje presne vtedy keď je to potrebné. Reaguje na pokyn prostredníctvom inteligentných asistentov ako je Alexa od Amazonu či Cortana od Microsoftu.

inteligentná chladnička

inteligentná chladnička

Inteligentná chladnička sa sama vráti a automaticky nabije

Pohyblivá inteligentná chladnička sa po priestore orientuje pomocou senzorov. Vďaka nim zmapuje svoje okolie a miestnosť, podobne ako robotické vysávače. Sama dokáže posúdiť kde presne sa v miestnosti nachádza a dokáže sa vyhnúť prekážkam v ceste za osobou, ktorá ju zavolala. Bezpečne sa takisto vyhne domácim miláčikom či malým deťom. Rovnako ako robotické vysávače, sa aj táto pohyblivá chladnička nabíja prostredníctvom batérie. Keď už nie je potrebná, sama sa vráti do svojej stanice, ktorá je zväčša umiestnená pod kuchynskou linkou a začne sa automaticky nabíjať.

Inteligentná chladnička môže pomôcť mnohým

Spoločnosť Panasonic zatiaľ nezverejnila žiadne ďalšie detaily o tomto zaujímavom koncepte. Pohyblivá inteligentná chladnička je ale podľa vyjadrení výrobcu určená najmä pre seniorov a ľudí, ktorí majú problémy s pohybom. Chráni ich tak pred zbytočnými pochôdzkami do kuchyne a predchádza zraneniam. Panasonic dokonca uvažuje o tom, že by na vrch chladničky pridali ohrievací tanier a chladnička by tak mohla prenášať teplé jedlá po jednotlivých miestnostiach. Samozrejme ju ale môžu využiť aj iní ľudia, ako napríklad športoví fanúšikovia, ktorí majú vo svojich obývačkách prenosné chladničky a nepremeškajú tak nič zo zápasu. Chladnička zatiaľ existuje iba ako prototyp, ale hovorca Panasonicu sa vyjadril, že by mohla byť dostupná asi za päť alebo šesť rokov.

Zdroj:

https://channel.panasonic.com/

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail