Inteligentná chladnička od Samsung Vám vyhľadá recepty, prečíta noviny či zavolá taxi

Inteligentná chladnička

Family Hub 3.0, najnovšia inteligentná chladnička od Samsung dokáže naplánovať jedlá, monitorovať kvalitu potravín a kontrolovať ďalšie zariadenia v domácnosti.

Inteligentná chladnička

Inteligentná chladnička tretej generácie

Pred pár dňami sa skončil veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2018, ktorý sa každoročne koná v americkom Las Vegas. Menší aj väčší výrobcovia na ňom predstavili svoje najnovšie produkty a technológie. Jednou z kategórií veľtrhu je aj Smart Home, teda riešenia a zariadenia pre inteligentnú domácnosť. V rámci tejto kategórie predstavila tento rok spoločnosť Samsung inteligentnú chladničku s názvom Family Hub 3.0. Ide o tretiu generáciu tohto modelu, ktorý debutoval v roku 2016. V čom je teda tohtoročný model výnimočný a ako sa inteligentná chladnička odlišuje od tých predošlých?

 

Inteligentná chladnička

Inteligentná chladnička

Inteligentná chladnička s asistentom Bixby

Inteligentná chladnička Family Hub 3.0 ponúka množstvo doplnkov, ktoré predtým neboli k dispozícii. Dokáže synchronizovať plán jedál a zásoby, ktoré aktuálne má. Takisto spája a organizuje členov domácnosti a okrem iného poskytuje aj zábavu. Má totiž vstavané reproduktory AKG, ktoré by mali poskytnúť kvalitný zvuk. Najzásadnejším rozdielom je však pridanie virtuálneho asistenta Bixby a integrácia do systému zariadení Internetu vecí prostredníctvom Samsung’s Smart Things Cloud. Bixby sa síce objavil aj na predošlých generáciách modelu Family Hub, ale dokázal reagovať iba na základné hlasové príkazy. Na modeli 2018 už ale môže konkurovať Alexe či Siri. Bixby dokáže rozpoznať rôzne hlasy ľudí v domácnosti a poskytnúť tak perzonalizované výsledky.

Inteligentná chladnička dokáže ovládať ďalšie zariadenia

Inteligentná chladnička Family Hub 3.0 sa takisto dokáže pripojiť k rôznym iným zariadeniam v rámci systému inteligentnej domácnosti. Vďaka tomu môže ovládať napríklad svetlá, termostat, bezpečnostné kamery či zámky. Na obrazovke chladničky dokonca môžete nechať odkaz iným členom domácnosti. Popri varení sa na nej dá sledovať televízia, prehrávať hudba či hrať hry. To všetko bez toho, aby ste museli opustiť kuchyňu. Chladnička má vnútri kameru, vďaka ktorej sa dá kedykoľvek skontrolovať jej obsah. Okrem toho sú k dispozícii rôzne aplikácie ako Meal Planner, ktorý vyhľadáva recepty na základe preferencií či obmedzení a odporučí recepty, ktoré využijú potraviny s končiacim dátumom trvanlivosti. Family Hub 3.0 by mala byť podľa výrobcu k dispozícii na jar tohto roku, ale cena ešte zatiaľ nie je známa.

Zdroj:

https://news.samsung.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail