Hybridná elektrická solárna rúra funguje vo dne i v noci

solárna rúra

Najnovšia solárna rúra od spoločnosti GoSun má na rozdiel od starších modelov vyhrievací element a poskytne tak ešte viac času na varenie a grilovanie.

Solárna rúra navarí aj keď je zamračené

Spoločnosť GoSun predstavila svoju prvú líniu kuchynských spotrebičov pre varenie v prírode či na záhrade už v roku 2013. Prvým modelom bola rúra GoSun Stove, po ktorej nasledovala väčšia solárna rúra Gosun Grill, prenosná verzia modelu s názvom GoSun Go a spotrebič špeciálne navrhnutý na prípravu obľúbených párkov v rožku s príznačným názvom  Solar Dogger. Princíp všetkých modelov je v podstate rovnaký. Spotrebiče majú zabudované parabolické reflektory, ktoré sústreďujú slnečné lúče na tubu, umiestnenú v strede. Táto časť je vlastne akýsi vysávač, obalený borosilikátovým sklom a vďaka tomu dokáže udržať teplo vnútri zariadenia. Celá technológia je pritom navrhnutá tak, aby dokázala prijímať lúče aj počas chladných či zamračených dní.

solárna rúra

solárna rúra

Solárna rúra pripraví jedlo až pre piatich

GoSun nedávno predstavila najnovší model GoSun Fusion. Je to hybridná elektrická a solárna rúra, takže sa s ňou samozrejme dá pripravovať pokrmy počas slnečného počasia. Novinkou je však integrovaný výhrevný element, umiestnený pod varnou doskou. To znamená, že sa dá jedlo pripraviť aj bez akýchkoľvek slnečných lúčov a výrobca uvádza, že je toto zariadenie schopné uvariť jedlo rovnako rýchlo ako bežné rúry. Je však až päť krát viac energeticky efektívna. Energiou ju dokáže zásobovať akýkoľvek zdroj, ktorý poskytne 150 W pri 12 V ako napríklad batéria automobilu. Aby sa však dala táto solárna rúra využiť aj v tzv. móde offgrid (bez prístupu k elektrickej sieti), k rúre ponúka výrobca power-banku s kapacitou 45,000 mAh a výkonom 15 V. Okrem toho je k dispozícii skladací 20 W solárny panel.

solárna rúra

solárna rúra

solárna rúra

Väčšia, ale prenosná solárna rúra

Nová funkcionalita rúry síce v porovnaní s predošlými modelmi znamená o niečo väčšie rozmery, ale stále sa dá pomerne ľahko prenášať. Jej rozmery sú 58.2 x 21.3 x 21.3 cm v zloženom stave a váži 4,5 kg. Väčšia priestor na varenie s objemom 3,2 l však poskytne dostatok priestoru na uvarenie piatich plnohodnotných porcií. GoSun začala svoju činnosť prostredníctvom crow-fundingovej stránky Kickstarter a v rámci najnovšej kampane sa jej už podarilo vyzbierať viac než dva a pol násobok stanovenej sumy. Do konca kampane pritom ostáva ešte 50 dní. Hybridná elektrická a solárna rúra GoSun Fusion sa momentálne predáva za uvádzaciu cenu 299 amerických dolárov (asi 257 eur). Ak pôjde všetko podľa plánu, výrobca plánuje začať vybavovať objednávky na tento model v apríli budúceho roka.

Zdroj:

https://www.gosun.co

Zdieľajte:   Facebooktwittermail