Heat2go: meranie spotreby tepla a iných energií online

redakcia setri.sk

Moderný systém smart meteringu Heat2go umožňuje meranie spotreby tepla teplej a studenej vody, plynu a elektriny ako správcom, tak aj užívateľom bytov. Pristupovať k údajom o spotrebách je potom možné online pomocou akéhokoľvek PC, tabletu alebo mobilného telefónu.

smart bývanie

Smart metering predstavuje komplexný systém diaľkového zberu dát z meračov tepla, teplej a studenej vody, plynu, elektriny ale aj pomerových rozdeľovačov vykurovacích nákladov a kompaktných meračov tepla, ktoré následne spracováva a sprístupňuje správcom, energetikom a pri modernejších systémoch aj užívateľom bytov a majiteľom budov.
Pre online monitoring a meranie spotreby je možné v niektorých prípadoch využiť aj súčasné meracie zariadenia, no vzhľadom na technológiu odporúčajú poskytovatelia služieb výmenu meracích zariadení.
V súčasnosti je najväčší podiel zákazníkov služby Heat2go tvoria správcovia budov a užívatelia bytov. Zabezpečuje sa pre nich najmä monitoring spotrieb energií, automatické vyúčtovanie spotrieb a report spotrieb v grafoch. Systém však používajú aj inštalácie v priemysle, business centrách a podobne.  Vďaka modulárnosti je možné systém nasadiť prakticky do akéhokoľvek prostredia.

Meranie spotreby môže meniť správanie spotrebiteľa 

Zjednodušené sledovanie a meranie spotreby a následné aktuálne štatistiky umožňujú správcom budov automatizovať svoj energetický management a šetriť tak svoj čas. Vďaka odstráneniu potreby vykonávania odpočtov aj čas a peniaze svojich klientov. Pravidelné informácie o spotrebe umožňujú optimalizovať spotrebiteľské správanie v domácnostiach podľa situácie a potreby dosahovania úspor.

Vďaka metering systému Heat2go môže byť meranie spotreby energií jednoduché a prehľadné.

Vďaka metering systému Heat2go môže byť meranie spotreby energií jednoduché a prehľadné.

Ďalšou výhodou systému Heat2go je fakt, že užívateľ aj správca je upozorňovaný na prípadné poruchy, havárie ako napríklad prasknuté potrubie, úniky vody, nadspotrebu tepla a elektrickej energie, alebo prekročenie objednaného množstva plynu. S aplikáciou Heat2go sa dá jednoduchšie vyhnúť prekurovaniu v zimnom období alebo zbytočnej spotrebe vody, plynu alebo elektriny.
Vytvárať úspory a meniť správanie spotrebiteľov je možné iba s pravidelným prehľadom spotrieb, bez informácií o spotrebe je prakticky každá snaha regulácie spotrieb odsúdená na postupný neúspech. Iba pravidelné meranie spotreby a jej následný dostupný a zrozumiteľný prehľad vytvorí podvedomú motiváciu šetriť, regulovať a obmedzovať spotrebu tepla, vody a iných energií.

Základné vlastnosti smart metering systému Heat2go: 

  • automatický diaľkový odpočet spotrieb energií v bytoch a bytových a priemyselných budovách
  • online prístup k štatistikám spotrieb každého meracieho prístroja pre správcu aj pre vlastníka bytu
  • automatické generovanie vyúčtovania a rozúčtovania nákladov bez potrieb vykonávania odpočtov
  • vyhodnotenie zaťaženia výrobných sietí v reálnom čase a proaktívne riadenie technológie
  • automatické upozornenie na nadspotrebu, alebo chyby emailom, alebo SMS správou
  • jednoduchý export spotrieb do XLS, PDF alebo XML a detailné reporty spotrieb
  • monitoring a vyhodnotenie spotrieb tepla, vody, plynu a elektriny na jednom mieste
  • online archivácia nameraných údajov a jednoduché porovnávanie období merania
  • operatívny prístup k spotrebám energií z akéhokoľvek zariadenia (počítač, tablet, mobilný telefón

zdroj: www.heat2go.sk

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...