Značka SodaStream bojuje za čistejšie Slovensko

Lukas P.

Problém s odpadom sa týka celej planéty a nevyhýba sa ani Slovensku. Označenie ekologická kríza vedci nahrádzajú pomenovaním ekologická katastrofa. Ak ľudstvo nezačne podnikať kroky pre záchranu planéty, bude podľa vedcov do roku 2050 plávať v moriach viac plastových fliaš ako rýb.

Slovensko síce more nemá, podobný problém však trápi naše vodné toky, jazerá a prírodu. Značka SodaStream sa drží hesla, že najlepší odpad je ten, ktorý sa nevytvára a ponúka alternatívu za nápoje balené v PET fľašiach, ktoré značne prispievajú k tejto ekologickej katastrofe.
Priemerný Slovák ročne vyprodukuje 348 kilogramov zmiešaného odpadu. Z vyhodených plastov sa podarí recyklovať len 62 %, zvyšok končí na skládkach alebo zostáva v prírode, kde sa môžu rozkladať až 500 rokov. Aké Slovensko zanecháme budúcim generáciám, to závisí od správania každého obyvateľa.

Zásadný dopad na životné prostredie majú aj podniky, firmy a veľké spoločnosti

Značke prístrojov na výrobu perlivej vody SodaStream nie je budúcnosť Zeme ľahostajná. Ako uviedol product & brand manager SodaStream na Slovensku Attila Forgon, „máme šťastie, že Slovensko má nádhernú prírodu, na ktorú môžeme byť všetci pyšní. Je dôležité myslieť na jej zachovanie a ochranu, aby za pár rokov neboli krásne miesta zamorené jednorazovými plastovými fľašami a ďalšími odpadkami. SodaStream sa už od svojho vzniku usiluje o zmenu k lepšiemu a ponúka alternatívu voči baleným vodám.“ Prvým krokom k zelenšej budúcnosti, ktorý môže urobiť každý bez toho, aby musel ukrojiť zo svojho komfortu, je prestať používať plasty na jedno použitie a nahradiť ich opakovane využiteľnými materiálmi.

Plastov sa nezbavíme zo dňa na deň. „Nemôžeme odstrániť všetok plastový odpad na planéte, ale každý z nás musí pre to urobiť všetko, čo sa dá,“ uviedol CEO SodaStream Daniel Birnbaum. Kľúčom k čistejšej budúcnosti je podnikať malé kroky s veľkým efektom: napríklad obmedziť používanie jednorazových plastov na minimum.
Prístroj SodaStream odľahčí jednu domácnosť od stoviek plastových fliaš ročne. Perlivú vodu vyrobí v troch jednoduchých krokoch. Stačí napustiť čerstvú vodu z vodovodu do fľaše, zacvaknúť ju do prístroja, stlačiť tlačidlo a bublinky ju za pár sekúnd premenia na perlivú. Nápoj bude vďaka tomu čerstvý a chutný. Výmenou jednorazových PET fliaš za systém SodaStream pomôžete nielen prírode, ale aj svojej chrbtici, ktorú už viac nemusíte trápiť nosením ťažkých balených nápojov z obchodu.
V ponuke značky SodaStream sú aj dizajnové tlakuvzdorné fľaše vhodné na dlhodobé používanie. Zbaviť sa jednorazových PET fliaš je vďaka nim jednoduché. Fľaše pre dospelých majú obsah jeden liter a v ponuke sú aj fľaše s motívmi pre deti s obsahom pol litra. Navyše neobsahujú škodlivú chemickú látku Bisfenol A.
Pre ešte lepšiu chuť doma pripravenej perlivej vody stačí pridať čerstvé ovocie a bylinky. Nápoj môžete dochutiť aj niektorým z originálnych sirupov SodaStream vyrobených špeciálne pre perlivú vodu. Novinkou v sortimente na leto 2019 sú príchute ľadový čaj s citrónom alebo broskyňou. Značka SodaStream aj naďalej premýšľa, ako rozšíriť svoje portfólio sirupov a fliaš tak, aby tým potešila nielen spotrebiteľov, ale aj ochránila planétu.

O značke SodaStream

SodaStream je inovatívny systém na výrobu perlivých a ochutených nápojov z čerstvej pitnej vody. A to presne s toľkými bublinkami, koľko máte radi, pretože si intenzitu nasýtenia volíte sami stlačením tlačidla. SodaStream využíva plniteľnú bombičku a nepotrebuje na svoju prevádzku nič viac okrem čerstvej vody. Okrem toho, že nespotrebováva žiadnu energiu, pomáha šetriť aj váš chrbát a prírodu. Zbavíte sa nosenia ťažkých PET fliaš a starostí s triedením a likvidáciou plastových obalov a plechoviek. SodaStream predstavuje zaujímavú alternatívu k baleným nápojom alebo sýtenej vode. Osviežujúce nápoje si pripravíte podľa vašej chuti, jednoducho a pohodlne, a naviac ohľaduplne k životnému prostrediu.
Súčasťou systému je aj široká ponuka sirupov SodaStream určených na prípravu domácich limonád a miešaných nápojov. Konzistencia sirupov je vhodná špeciálne pre perlivú vodu. Z jednej fľaše sirupu pripravíte podľa druhu a vlastnej chuti 6 – 20 l nápoja. Jedna bombička vystačí na 60 – 80 l sýteného nápoja a je možné ju jednoducho vymeniť za plnú v širokej sieti predajcov (len za cenu plynu: 7,50 €). So systémom SodaStream si pripravíte kedykoľvek a kdekoľvek – napr. doma alebo na chate – osviežujúci nápoj podľa momentálnej chuti a v množstve, aké práve potrebujete.

Viac na: www.sodastream.sk www.facebook.com/SodaStream.Slovakia
­­­
Ďalšie užitočné informácie
Spoločnosť Soda-Club je najväčším svetovým výrobcom a distribútorom s domácimi výrobníkmi perlivých nápojov, ktoré predáva pod obchodnými značkami Soda-Club a SodaStream v 45-tich krajinách sveta už od roku 1903. Prináša ekologickú a zábavnú alternatívu k sýtenej vode a ochuteným nápojom, bežne predávaným v plastových fľašiach alebo plechovkách. SodaStream spĺňa všetky významné medzinárodné štandardy kvality vývoja a výroby, napr.: ISO 9001:2000, TUV NORD & SVTI (EU, Švajčiarsko), TPED a PED (EU), DOT (USA), GMP & HACCP, IFS.

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...