Závod Audi v Bruseli prejde výraznou zmenou, bude vyrábať dva nové elektrické modely

Audi

Audi potvrdilo, že produkčný závod v Bruseli premenuje na „E-factory“ a bude okrem iného vyrábať Audi e-tron quattro a e-tron Sportback.

Audi E-factory

Známy výrobca áut Audi zatiaľ nepredáva žiadne elektrické modely áut, ale v rámci skupiny VW Group, do ktorej patrí, sú zatiaľ k dispozícii e-Golf a the e-Up! V Audi si však veľmi dobre uvedomujú revolúciu v automobilovom priemysle a elektromobilita je aj u nich jednoznačnou prioritou. Nedávno totiž odhalili plány na transformáciu svojho závodu v Bruseli. Ten sa po novom nazýva „E-factory“ a pribudnú doň viaceré výrobné linky určené pre elektrické modely. Automobilka zároveň skončila s úspešným tréningovým programom pri ktorom boli používané autá s TDI motormi. Na nasledujúcu sezónu sa, naopak, prihlásila do súťaže Formula E. Tá vznikla v roku 2012 ako verzia populárneho závodu, avšak s elektrickými modelmi.

Audi Audi

Plynulý prechod

Podľa projektového manažéra produkcie v Audi, Bertrama Güntera funguje momentálne závod v Bruseli „v plnej rýchlosti“. Fabrika donedávna vyrábala model A1, ale táto produkcia sa presunie do Španielska. Preto je tento závod ideálnym kandidátom na výrobu prvých elektrických modelov. Günter zároveň uviedol, že prechod by mal byť nenáročný. Plánujú zachovať počet pracovníkov, ktorí vyrábajú A1 na dve smeny. Rozloženie jednotlivých hál je takisto vyhovujúce a montáž batérií by sa mala vykonávať v hale, ktorá sa doteraz využívala na logistiku. V tomto závode by sa mali vyrábať dva elektrické modely: e-tron quattro a e-tron Sportback.

Audi Audi

Audi e-tron quattro a e-tron Sportback

Audi e-tron quattro by sa malo začať vyrábať už budúci rok. Bude jedným zo série čisto elektrických modelov nemeckých výrobcov luxusných áut ako Porsche, Mercedes a BMW. S 95 kWh batériou by malo mať dojazd asi 440 km. Produkcia modelu e-tron Sportback by mala začať v roku 2019. Tento elektromobil by sa mal (podobne ako Tesla) vyrábať v dvoch výkonných verziách a mal by poskytnúť dojazd okolo 500 km. E-factory, v ktorej sa budú tieto modely vyrábať, by sa mala zároveň stať hlavným rozvojovým centrom a zaznamenať tak výrazný posun v budúcom smerovaní nemeckého výrobcu áut.

Audi Audi

Zdroj:

https://electrek.co

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail