Audi predstavilo svoj koncepčný elektromobil Audi E-Tron Sportback

Audi

Audi E-Tron Sportback by mal byť druhým elektromobilom od tejto spoločnosti, prvým elektrickým modelom by malo byť v roku 2018 SUV.

Audi E-Tron Sportback

Audi na tohtoročnom šanghajskom autosalóne predstavilo svoj koncepčný automobil E-Tron Sportback. Jeho výroba by sa mala začať v roku 2019, po tom ako sa začne v roku 2018 vyrábať elektrické SUV E-tron Quattro s dojazdom 500 km. E-Tron Sportback bude poháňaný trojicou elektrických motorov, ktoré spolu poskytnú 320 kW. Na 100 km/h by malo zrýchliť už za 4,5 sekundy. Lítiovo-iónová batéria umožní 500 km dojazd a Audi sľubuje, že 80% z nej by malo byť nabitých v priebehu pol hodiny.

Audi Audi

Audi Audi

LED svetlá od Audi

Audi E-Tron Sportback má ako väčšina konceptov namiesto kľučiek a spätných zrkadiel kamery. Predok elektromobilu je tvarovaný tak, aby spĺňal aerodynamické vlastnosti a športový vzhľad mu dodáva profil kapoty. LED svetlá okrem osvetlenia dokážu na cestu premietať rôzne animácie alebo signály pre chodcov a pomôcť tak komunikovať s okolím. Rôzne odtiene svetiel takisto signalizujú odlišné funkcie. Biela značí, že auto stojí, červená, že je v pohybe a jasná červená naznačuje brzdenie. Pri cúvaní svietia jasnou bielou. Impozantné 23-palcové disky kolies vytvárajú masívny dojem. Interiér je podobný ako pri modeli E-tron Quattro. Podľa jeho dizajnéra je o svetle, elementoch a výkone. Ovládacie prvky nahradili dotykové obrazovky a „čierna panelová architektúra“ znamená, že všetky displeje sú do určitej miery interaktívne.

Audi Audi

Audi a čínsky trh

Audi si nezvolilo odhalenie nového modelu v Číne náhodou. Jeho zástupca, Dietmar Voggenreiter, povedal, že si plne uvedomujú význam trhu s elektromobilmi v tejto krajine. Už teraz je totiž v Číne 150-tisíc nabíjacích staníc a do konca roku 2017 je naplánovaných ďalších 100-tisíc. Automobilka je na takýto rast pripravená a v nasledujúcich piatich rokoch plánuje v tejto krajine ponúkať päť rôznych E-tron modelov. Všetky by mali mať 500 km dojazd. Tretím elektromobilom by mal byť v roku 2020 kompaktný model na MEB platforme od materskej spoločnosti Volkswagen.

Zdroj:

http://www.carmagazine.co.uk

Zdieľajte:   Facebooktwittermail