Audi potvrdilo ďalšieho konkurenta pre Teslu: A9 e-tron

Audi

Audi bude vyrábať luxusný elektromobil Audi A9 e-tron, ktorý by mal mať tri elektrické motory, sofistikovaného autopilota a dojazd viac než 480 km.

Audi A9 e-tron ako konkurecia pre Teslu

Nemecký výrobca luxusných áut Audi potvrdil, že začne s výrobou elektromobilu s názvom Audi A9 e-tron. Zdá sa, že pôjde o ďalšieho adepta v boji o postavenie na trhu v oblasti elektromobility, keďže A9 e-tron bude vyrobený ako elektromobil, ktorý by mal priamo konkurovať modelom od súčasného lídra v tejto oblasti, Tesla Model S a Model X. A9 e-tron by sa mal začať vyrábať v roku 2020 a mal by byť mať podobné parametre a použitú technológiu ako SUV elektromobil Q6 e-tron quattro, ktorý by sa mal začať vyrábať v roku 2018.

Audi

Prepychový sedan Audi A9 e-tron s unikátnymi jazdnými vlastnosťami

A9 e-tron bude luxusný sedan, ktorý bude súčasťou troch plánovaných elektrických áut, ktoré che Audi začať vyrábať do roku 2020. Ďalším elektromobilom by mal byť nástupca úspešného A3 e-tron. Podľa riaditeľa automobilky, Ruperta Stadlera, plánuje Audi do roku 2025 vyrábať 25% z ich áut s elektrickým pohonom. A9 e-tron podľa všetkého vychádza z konceptu Q6 e-tron quattro, ktorý predstavili na minuloročnom autosalóne vo Frankfurte. Malo by ísť o elektromobil, ktorý poskytne jedinečný zážitok z jazdy pomocou troch elektrických motorov a elektronickej výbavy, ktorú Audi momentálne vyvíja. Na rozdiel od konkurencie budú nové elektrické modely vyrábané s asynchrónnymi motormi, lebo sú v Audi presvedčení, že ponúknu omnoho vyššiu efektivitu než synchrónne motory. Kľúčovým faktorom, ktorý by mal elektromobily od Audi odlíšiť od konkurencie bude nastavenie elektrického jazdného systému, čo sa prejaví pri využití systému torque vectoring či pohone na všetky štyri kolesá.

Sofistikovaný autopilot

Ďalšou funkciou, ktorou sa bude Audi snažiť konkurovať Tesle je kritizovaný i vyzdvihovaný autopilot. A9 e-tron by mal dosiahnuť autonómnu úroveň 4, čo znamená, že by mal byť schopný riadiť auto sám počas väčšiny času. Takisto by mal mať podľa najnovších správ možnosť 11kW bezdrôtového indukčného nabíjania a funkciu automatického parkovania, ktorá umožní, aby sa elektromobil sám nastavil do polohy pre nabíjanie bez toho, aby sa šofér musel akokoľvek zapojiť. Zdá sa teda, že Elon Musk a jeho Tesla bude mať čoskoro ďalšieho rivala.

Zdroj:

http://www.greencarreports.com

https://cleantechnica.com

http://www.autocar.co.uk/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail