Volkswagen sa chce do roku 2025 stať lídrom v oblasti elektromobility

Volkswagen

Volkswagen sa chce stať lídrom na trhu a verí, že sa mu do roku 2025 podarí predať najviac elektromobilov a poraziť Teslu.

Volkswagen novým lídrom?

Ešte donedávna bola Tesla jediným výrobcom automobilov zameraným výhradne na elektromobily. To sa však rýchlo mení, keďže v súčasnosti už má takmer každá automobilka aspoň jeden vlastný hybridný či čisto elektrický model. Konkurencia je teda čoraz silnejšia a to si uvedomuje aj jedna z najväčších automobilových spoločností, Volkswagen. Herbert Diess, člen dozornej rady, sa nedávno vyjadril, že veria, že sa im podarí poraziť konkurenčnú Teslu akonáhle sa im podarí naplniť ich plán predaja celej línie elektrických modelov. Zároveň na tlačovej konferencii povedal, že „čokoľvek čo robí Tesla, môžeme my prekonať“. Teslu vnímajú ako seriózneho konkurenta, ale s ich novou architektúrou by sa malo podariť Teslu zastaviť.

Volkswagen Volkswagen

Volkswagen Volkswagen

MEB platfroma pre Volkswagen modely

Volkswagen plánuje do roku 2025 predať až milión elektromobilov. Tie by mali využiť vlastnú platformu nazvanú MEB, ktorá by mala byť súčasťou rôznych modelov a to aj od sesterských značiek vrátane Škody a Audi. MEB platforma bola takisto základom viacerých konceptov od Volkswagenu. Prvým bol ID Concept, ktorý svojimi rozmermi pripomína známy model Golf. Začiatkom roka automobilka predstavila ID Buzz, elektrický mikrobus, ktorý by mal predstavovať autonómnu budúcnosť dopravy. Výzorom a tvarom pripomína retro modely to 60-tych rokov, ale jeho súčasťou sú dva elektromotory, ktoré poskytnú solídny výkon 275 kW. Z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť za 5 sekúnd a menšou slabinou je maximálna rýchlosť 160 km/h.

Volkswagen Volkswagen

Volkswagen Volkswagen

 Volkswagen ID Crozz

Všetko nasvedčuje tomu, že MEB platforma je skutočne univerzálna a flexibilná, keďže Volkswagen v apríli predstavil ďalší model na jej základe. ID Crozz má podobné špecifiká ako predošlé modely. Batéria by mala poskytnúť štandardný európsky dojazd 500 km a mala by byť nabitá do 80% za pol hodinu. Keďže ide o crossover, je tento model o čosi vyšší a ako ostatné modely s MEB platformou a jeho interiér poskytuje veľkorysý priestor. Do výroby by sa mal dostať do roku 2020. Milión predaných elektromobilov do roku 2025 je solídny plán, ale ak bude Tesla vyrábať svoje modely podľa stanoveného cieľa, Elon Musk má podľa všetkého 7 ročný náskok. Uvidíme teda, či sa ho podarí naozaj dosiahnuť alebo či sa nemeckej automobilke skutočne podarí poraziť svojho najväčšieho konkurenta.

Zdroj:

https://www.cnet.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail