Elektromobily sú hlavnými hviezdami parížskeho autosalónu 2016

elektromobily

Na  tohtoročnej parížskej show sa hovorí najmä o prototypoch elektrických áut a rôzne automobilky tu predstavili svoje nové elektromobily.

Elektromobily sú budúcnosť aj pre Volkswagen

Tohtoročný parížsky autosalón ešte zatiaľ neskončil, ale už teraz je jasné, že hlavnou témou sa stali elektromobily. Na celosvetovom trhu s automobilmi predaj elektromobilov predstavuje zatiaľ iba jedno percento, ale vďaka rýchlemu vývoju kapacity batérií a neustálemu predlžovaniu dojazdu sa toto číslo zrejme čoskoro navýši. To si uvedomuje aj väčšina automobilových spoločností, vrátane Volkswagenu, ktorý predstavil svoj prvý koncepčný elektromobil I.D. concept. Podľa Jürgena Stackmanna, šéfa marketingu Volkswagen, sú elektromobily základom zmien, ktoré prinesie budúcnosť. To by malo umožniť nielen zmenu technológie, ale aj celého konceptu života zákazníkov. Na druhej strane uviedol, že diesel je takisto ďalší koncept, ktorý sa bude naďalej rozvíjať a na jeho vývoji sa bude aktívne podieľať aj Volkswagen.

elektromobily

Elektromobily ako investícia do ekologickej budúcnosti

Ďaľším problémom pri súčasnom používaní elektromobilov zostáva dostupnosť nabíjacích zariadení a rýchlosť samotného nabíjania, ktoré je v porovnaní s klasickým tankovaním paliva stále pomerne pomalé, ale aj relatívne nízke ceny pohonných palív. Viac a viac ľudí si však uvedomuje, že elektromobily sú v skutočnosti lacnejšie čo sa týka ich prevádzky a niektoré modely môžu dokonca vďaka štátnym príspevkom lacnejšie ako tradičné modely. Ich výroba je takisto omnoho jednoduchšia, lebo okrem kvalitnej platformy a dobrej batérie potrebujú oveľa menej súčiastok. Pre veľa automobilových spoločností je čoraz dôležitejšie sústrediť sa aj na otázku environmentálneho a ekonomického dopadu. Na parížskom autosalóne predstavili preto rôzne modely elektromobilov, ako napríklad Opel Ampera-e, Renault Zoe LR, Smart electric drive, Lexus UX, BMW X2 a mnoho ďalších.

elektromobily

Elektromobily na autosalóne zabrali najviac miesta

Na parížskom autosalóne sa však predstavili aj tradičné modely automobilov keďže podľa odborníkov takéto modely zrejme nikdy úplne nezmiznú, ale môžu existovať na súčasnom trhu spoločne. Na cestách je miesto pre všetky typy automobilov, či už sa jedná o staršie klasické modely či najnovšie moderné technológie ako sú elektromobily, samostatne jazdiace autá či vodíkové modely. Súčasná budúcnosť však zrejme ozaj spočíva vo vývoji elektromobilov keďže už zrejme neexistuje automobilová spoločnosť, ktorá by momentálne nevyvíjala svoj elektrický model, čo potvrdil aj tohtoročný autosalón v Paríži, kde elektromobily zabrali dokonca viac miesta než luxusné autá a klasické benzínové či dieslové modely.

Zdroj:

http://www.techtimes.com/

http://www.roadandtrack.com/

http://www.euronews.com/

http://www.mondial-automobile.com/

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail