Volkswagen pripravuje nový elektromobil, ktorý začne predávať v roku 2020

elektromobily

Na parížskom autosalóne Volkswagen predstavil novú MEB platformu, ktorá bude základom novej línie elektromobilov s dlhým dojazdom.

Ťažký rok pre Volkswagen

Automobilová spoločnosť Volkswagen má za sebou náročný rok, najmä vďaka emisnému škandálu, kvôli ktorému prišlo mnoho zamestnancov o odmeny a pracovné miesta. Nielen to však primälo vedenie tejto spoločnosti k tomu, aby si uvedomilo, že je čas na zmenu. Počas týždňa venovaného elektromobilite v Nemecku uviedol Jürgen Stackmann, člen manažmentu, že na parížskom autosalóne chystajú predstaviť nový koncept elektromobilu, ktorý by mal svetu ukázať novú tvár po roku plnom tvrdej práce. Takisto predstavili nový slogan „Think New“ (mysli novým spôsobom).

volkswagen

Volkswagen a jeho nová stratégia

Volkswagen skutočne intenzívne pracuje na tom, aby si opravil svoje poškodenú povesť a zdá sa, že produkcia elektromobilov bude významnou súčasťou novej stratégie, keďže jeho predstavitelia začiatkom roka uviedli, že automobilka plánuje do roku 2025 predávať  až 2-3 milióny elektromobilov ročne.  Tento odvážny plán Volkswagen zakladá na MEB platforme (nemecká skratka pre Modular Electric Model), ktorá by mala byť súčasťou línie väčšieho počtu elektromobilov. MEB platforma je vstavaná okolo batérie a vďaka technickým úpravám poskytne viac priestoru pre interiérový dizajn. Christian Senger, riaditeľ pre líniu batériou poháňaných elektromobilov povedal, že jeho vízia spočíva v balíčku, pozostávajúcom z veľkého HD displeja, dotykovej spätnej väzby a ovládaním gestami. Podľa neho by sa mal šofér v takomto aute budúcnosti cítiť „akoby to bolo mobilné zariadenie na kolesách“.

Parížsky autosalón už tento víkend

Na parížskom autosalóne, ktorý začína už tento víkend, by mal Volkswagen predstaviť prvého zástupcu línie koncepčných elektromobilov. Začiatok jeho výroby je naplánovaný na koniec roka 2019 a predaj by mal začať v roku 2020. Senger takisto uviedol, že minimálny dojazd pre ich elektromobily by mal byť 400 km a tento nový model by mal mať dojazd na plnú batériu až 600 km. Koncom tohto roka by sa mala začať vyrábať hybridná verzia populárneho modelu e-Golf, ale jeho dojazd bude iba okolo 133 km, takže ak chce Volkswagen uspieť, musí vytvoriť konkurencieschopný model. Už čoskoro sa teda dozvieme, či sa im podarí obnoviť popularitu a dôveryhodnosť tejto značky.

Zdroj:

http://www.autoblog.com

https://www.engadget.com/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail