Svetlovod Velux – strešné okno novej generácie

strešné okno

Denné svetlo je kľúčový faktor, ktorý ovplyvňuje kvalitu vnútorného prostredia. Dáva telu signál, kedy podávať výkon a kedy naopak odpočívať. Priniesť denné svetlo tam, kde to predtým nebolo možné, pomáha svetlovod VELUX – strešné okno novej generácie. Predsiene, chodby alebo kúpeľne sa vďaka nemu stanú plnohodnotnými priestormi plnými denného svetla.

 

Výsledkom je nielen vyššia kvalita vnútorného prostredia, ale aj šetrenie zdrojov elektrickej energie počas dňa. Dospelí, a najmä deti potrebujú zdravé vnútorné prostredie a dostatok prirodzeného svetla, aby sa mohli správne vyvíjať a načerpať potrebnú energiu. Preto je na mieste otázka, ako zabezpečiť zdravé vnútorné prostredie?

Opomínané predsiene

Predsieň je miesto, ktoré v našom domove vidíme ako prvé, a zároveň ako posledné. Patrí medzi priestory, kde sa s denným svetlom jednoducho nepočíta. Denné svetlo sem možno vďaka novým svetlovodom od firmy VELUX priviesť veľmi jednoducho. Magdaléna Bartková, marketingová manažérka spoločnosti VELUX hovorí: „Chápeme dôležitosť denného svetla a aj jeho pozitívny vplyv na život a prácu ľudí. Náš nový svetlovod napĺňa našu túžbu priviesť prirodzené svetlo do našich domov, tam, kde to predtým nebolo možné.“

Svetlovod VELUX – strešné okno Novej Generácie

Svetlovod VELUX Novej Generácie je pokroková verzia populárneho svetlovodu, ktorá prináša ešte väčšie výhody a svetelné vlastnosti ako predtým. Všetko v snahe priniesť denné svetlo do každodenného života.

V porovnaní s elektrickým osvetlením, svetlovody VELUX Novej Generácie vytvárajú omnoho prirodzenejšie vnútorné prostredie. Je to vďaka dynamike osvetlenia a novej funkcii – difúzoru v dizajne EdgeGlow – obruby stropného difúzora z číreho skla. Modernejší difúzor rozptyľuje svetlo v miestnosti rovnomerne a tým prináša do miestnosti unikátnu hru svetla.

Montáž svetlovodu je značne jednoduchšia vďaka novému flexibilnému uzamykaciemu systému. Možno ho inštalovať v akejkoľvek časti domu v maximálnej vzdialenosti až 6 metrov od strechy. Výhodou je možnosť inštalácie svetlovodu z vonkajšej strany – to ocenia užívatelia so sťaženým prístupom do podkrovia.

Vytváranie priestorov plných svetla

Predsieň býva všeobecne náchylná k tme a tiež býva často plná topánok a kabátov. Chodbám, ktoré slúžia na prechádzanie medzi obytnými miestnosťami, rovnako aj šatníkom či kúpeľniam je denné svetlo často odopreté. Hodnota týchto priestorov je podceňovaná a považujú sa doslova za tranzitné zóny.

Svetlovody od firmy VELUX sú pritom jednoduchým riešením, ako priviesť prirodzené svetlo do domácnosti v situáciách, kedy okná neprichádzajú do úvahy. Denné svetlo vytvára unikátne prostredie, ktoré nemožno docieliť žiadnym štandardným zdrojom elektrického osvetlenia. Pridanou hodnotou je maximálne zžitie sa s prírodou – ponúka možnosť ucítiť zmenu svetla počas dňa.

strešné okno

Magdaléna Bartková verí, že všetky výhody, ktoré prinášajú svetlovody VELUX Novej Generácie presvedčia rodiny, aby stavili vo svojich projektoch na dynamiku denného svetla. Zároveň dodáva: „Svetlovody VELUX boli už dlho unikátnou súčasťou našej produktovej ponuky. Svetlovody znižujú náklady na svietenie v domácnosti až o 400 hodín ročne, čím pomáhajú majiteľom šetriť financie. Skvelá správa je, že aktuálne ich ponúkame za novú zníženú cenu. Teraz ozaj možno priviesť svetlo tam, kde doteraz nebolo.“

Samozrejme, za úspechom svetlovodov VELUX nestojí len väčší prívod denného svetla do interiéru. Tak ako strešné okno, tak aj tieto svetlovody znamenajú lepší prístup k prirodzenému svetlu, čím sú rodiny schopné znížiť používanie umelého osvetlenia a tým zároveň šetriť zdroje elektrickej energie.

Zdieľajte:   Facebooktwittermail