Štýlový elektrobicykel The Super 73 má retro dizajn, 1000 W motor a dokonca aj držiak a otvárač na nápoje

elektrobicykel

Americká spoločnosť Lithium Cycles predstavila elektrobicykel The Super 73, ktorý dokáže ísť vďaka 1000 W motoru až 48 km/h a to na akomkoľvek teréne. Nabije sa za necelé 4 hodiny.

Dôraz na detaily

Tím štyroch amerických dizajnérov a konštruktérov spoločnosti zo spoločnosti Lithium Cycles sa snaží pomocou crowfundingovej stránky Kickstarter vyzbierať dostatok financií na zrealizovanie elektrobicykla The Super 73. Tento elektrobicykel má unikátny retro dizajn a rôzne detaily ako napríklad držiak na nápoje (podobný ako v autách), zabudovaný otvárač na nápoje, USB výstup na nabíjanie rôznych zariadení, rukoväť plynu na riadidlách a LCD displej s informáciami ohľadom stavu batérie, vzdialenosti a rýchlosti.

elektrobicykel   elektrobicykel   elektrobicykel

elektrobicykel            elektrobicykel

Elektrobicykel nabitý za menej ako 4 hodiny

Elektrobicykel má pod sedadlom lítiovo-iónovú batériu, ktorá poháňa 1000 W motor a má dojazd 32 km. Toto samozrejme platí pri plnom využití batérie, ale The Super 73 má 5 rôznych módov, pri ktorých sú prispôsobené potrebám. Pri každom zabrzdení sa motor automaticky vypne, aby sa šetrila energia. Batériu možno po spárovaní nabíjať cez vstavaný USB port alebo jednoducho vybrať a nabiť doma. Pre zvýšenie bezpečnosti sa dá batéria vnútri elektrobicykla uzamknúť. Plne nabitá by mala byť za 3 a pol hodiny. Za 350 eur je takisto možné dokúpiť druhú, náhradnú batériu, ktorá sa môže hodiť v prípade núdze. V batérii sú zabudované zadné LCD svetlá a za 90 eur je možné dokúpiť predné svetlá a reflexné disky kolies. Tento elektrobicykel má unikátny retro dizajn, ktorý bol inšpirovaný californskými minibicyklami zo 70-tych rokov.  Vďaka širokým pneumatikám je vhodný do akéhokoľvek terénu. Rám tohto elektrobicykla je vyrobený z kvalitnej ocele a jeho povrch je odolný proti poškrabaniu. Základná farba je čierna, ale za vyššiu cenu je možné vybrať si z 20 rôznych farieb podľa želania zákazníka.

Šikovný a štýlový elektrobicykel už v roku 2016

Spoločnosť Lithium Cycles už vyzbierala pomocou Kickstarteru takmer desať krát viac financií ako bolo cieľom, takže už nič nebráni skutočnej výrobe. Tá by mala začať v novembri 2016 a vtedy je plánované aj prvé odosielanie zákazníkom. Objednávať je možné po celom svete vrátane Európy. Aj keď je elektrobicykel The Super 73 v základnej výbave skromnejší, stále má mnoho šikovných detailov a vo svojej triede slušný výkon. Cena základného modelu je 2650 eur. Uvidíme teda, aký bude mať reálny úspech na trhu.

Zdroj:

https://www.kickstarter.com/projects/782844499/the-super-73

Podobné články:

Elektrobicykel Moto Parilla Carbon ako SUV na prašné cesty, ale aj do ulíc

 Elektrobicykel s použitím nových sodíkovo-iónových batérií

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail