Elektrobicykel Moto Parilla Carbon ako SUV na prašné cesty, ale aj do ulíc

Off-road elektrobicykel Moto Parilla Carbon má robustnú konštrukciu, je poháňaný 12Ah lítiovo-iónovou batériou a nabije sa za 6 hodín.

Talianska spoločnosť Moto Parilla (pomenovaná po známom talianskom konštruktérovi ) predstavila prostredníctvom crowfundigovej stránky Kickstarter najnovší model elektrobicykla Carbon. Tento elektrobicykel vznikol prvý krát ako koncept (nakreslený na zadnej strane účtu z reštaurácie) ešte v roku 2013 a potom ako sa spojili a znova rozlúčili pri dizajne prvého prototypu  s ďalšími firmami, predstavuje Moto Parilla v roku 2016 druhý prototyp. Odvážnym cieľom je vyzbierať asi 130 tisíc eur, začať s výrobou v auguste tohto roku a v septembri expedovať prvé objednávky.

elektrobicykel

elektrobicykel

Off-road elektrobicykel v dvoch verziách

Elektrobicykel je čierny, má pevnú karbónovú konštrukciu a 8 prevodových rýchlostí. Veľkou výhodou je rukoväť plynu na riadidlách, ktorá ušetrí námahu lýtkam.  Má hrubé (26 x 4,80) „balónové“ pneumatiky a váži 28,5 kg. Na elektrobicykli je takisto LED displej, ktorý ukazuje úroveň batérie, rýchlosť a vzdialenosť. Má predné a zadné svetlá a športové sedlo. Motor Shimano Steps je poháňaný 12Ah lítiovo-iónovou batériou a mal by sa nabiť za 6 až 8 hodín. Bude vyrobený v dvoch variantoch: 250 W s 15,5 mph (25 km/h) verzia určená najmä pre európsky trh a 500 W s 18,0 mph (30 Km/h) v cene asi 1800 a 2100 eur.

elektrobicykel

elektrobicykel

Do terénu aj na cesty

Elektrobicykel Moto Parilla Carbon by mal byť vyrábaný v Ázii, ale výrobca ručí za kvalitu a sľubuje vybavenie objednávok kdekoľvek na svete. Je primárne určený na (nie veľmi vzdialené) výlety v odľahlých oblastiach a takisto na preskúmavanie terénov, kde nie sú vybudované cesty. Dojazd na jedno nabitie je asi 80 hodín takže na dlhšie výpravy bude treba automobilový alebo nákladný sprievod. Je odolný voči teplotným výkyvom, piesku, špine a dá sa na ňom jazdiť aj v rôznych extrémnych podmienkach ako napríklad zavodnených plochách. Je možné ho samozrejme využiť aj na normálnych mestských cestách či diaľniciach a vďaka zaujímavému vzhľadu by mal byť vnímaný ako dizajnérsky či dokonca módny doplnok.

 

Bude elektrobicykel vyrobený?

Kampaň na vyzbieranie financií končí už čoskoro (v čase písania tohto článku o 11 dní- 7. júna) a zatiaľ sa podarilo vyzbierať približne tretinu potrebných financií takže sa čoskoro ukáže či bude vývoj pokračovať a či sa elektrobicykel Moto Parilla Carbon stane realitou. Každopádne sa od iných podobných modelov odlišuje či už vzhľadom alebo technickou výbavou. Spoločnosť Moto Parilla však bude určite pracovať na vývoji ďalej a možno sa dočkáme ďalších prototypov.

Zdroj:

http://www.motoparilla.it/

https://www.kickstarter.com/projects/1270196288/carbon-suv-e-bike-design-in-motion/posts/1573866

Podobné články:

Elektrobicykel s použitím nových sodíkovo-iónových batérií

Elektrobicykel, ktorý nemusíte nabíjať zo zástrčky ani vymienať batérie

Taliani už vyrábajú elektrobicykle s integrovaným solárnym pohonom

 

 

 

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail