Solárna strecha od Exasun je vysoko-kvalitný produkt za prijateľnú cenu

solárna strecha

Solárna strecha z Holandska rozhodne nie je iba kópiu podobného produktu od Tesly, ale atraktívne riešenie s elegantným dizajnom a vysokou odolnosťou.

Solárna strecha ako konkurencia pre Teslu

Americká spoločnosť Tesla je momentálne lídrom na trhu s elektromobilmi, ale aj energetickými riešeniami ako sú batérie do domácnosti či solárna strecha. V máji minulého roka začala spoločnosť prijímať prvé objednávky a začiatkom tohto roka začala s masívnou výrobou vo fabrike v americkom Buffale. Tesla však nie je zďaleka jediná, ktorá podobné produkty vyrába. Príkladom je holandská spoločnosť Exasun, ktorá ponúka solárnu strechu, resp. škridle, ktoré efektívne produkujú solárnu energiu pre domácnosti či iné budovy.

 

BIPV systém

Aj keď by sa mohlo zdať, že strecha od Exasun môže byť kópiou americkej Tesly, nie je to tak. Na trh so solárnymi energetickými produktami totiž vstúpila už v roku 2012 potom ako úspešne získala štátny príspevok na výskum a vývoj. V roku 2015 začala s produkciou prvého produktu Black Glassa v roku 2016 uviedla na trh solárny systém Black Roof. Spoločnosť však ponúka rôzne ďalšie produkty systému BIPV (building-integrated photovoltaics- stavebné integrované fotovoltaické systémy). Takáto technológia môže byť zabudovaná do štruktúry budovy ako sú steny, strechy, ale aj okná. BIPV technológia od Exasun má mnoho výhod. Jednou z nich je veľmi jednoduchý proces inštalácie, ktorý výrazne pomáha znížiť náklady na strešné solárne riešenie. Okrem toho ich škridle ponúkajú veľmi efektívny systém ventilácie, ktorý je pre krajinu s vysokou vlhkosťou vzduchu pomerne dôležitý.

Solárna strecha, aj stena

Séria produktov od Exasun ponúka škridle Black Mystiek a moduly Black Glass. Okrem toho je v ponuke kompletná solárna strecha Black Roof a Black Facade, ktorá je vlastne rovnakým produktom, pretransformovaným do steny. Cena nie je jednotná, ale spoločnosť má na svojom webe kWh kalkulačku, ktorá presne určí vhodné riešenie a cenu. Podľa Jana Jaapa Van Os z Exasun je však ich solárna strecha lacnejšia než náklady na novú strechu s konvenčnou fotovoltaickou inštaláciou. Black Roof je zatiaľ dostupná iba pre holandský trh, ale v budúcnosti plánuje rozšíriť svoje pôsobenie napríklad do Nemecka či Južnej Afriky.

Zdroj:

http://exasun.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail