Solárna strecha od Forward Labs je o 33% lacnejšia než konkurenčná Tesla

solárna energia

Solárna strecha, najnovší produkt od Forward Labs, by mala byť v porovnaní s Teslou lacnejšia a nainštalovaná za polovičný čas.

Lacnejšia solárna strecha

Amrická spoločnosť Forward Labs nedávno predstavila svoj najnovší produkt na poli solárnej technológie. Ich solárna strecha môže byť silným konkurentom pre Teslu, ktorá svoju solárnu strechu predstavila ešte v roku 2016 a v máji spustila jej objednávky. Tá od od Forward Labs by ale podľa výrobcu mala byť o 33% lacnejšia a jej inštalácia by mala zabrať o polku menej času ako jej konkurent od Tesly. Jej dizajn je zároveň navrhnutý tak, aby vizuálne splýval s tradičnou strechou a je vyrobená z monokryštalických solárnych článkov, ktoré majú vyššiu hustotu ako iné dostupné možnosti solárnych striech či panelov.

solárna strecha solárna strecha

Neobmedzené farebné možnosti

V porovnaní so strechou od Tesly, ktorá je vyrábaná z jednotlivých šindľov, je solárna strecha od Forward Labs vyrobená z jedného veľkého, vrstveného dielu. Má povrch z tvrdeného skla a pod ním je vrstva s „optimálnym chromatickým maskovaním“. Vďaka tejto vrstve sa dá strecha nafarbiť do akejkoľvek farby okrem štandardných 8 dostupných odtieňov pričom sa zachová pôvodná energetická efektivita panelov. Keďže Forward Labs pri vývoji solárnej strechy použili cenovo efektívnejšie materiály, podarilo sa im znížiť priemernú cenu o 33% oproti podobnému produktu od Tesly. Podľa riaditeľa Forward Labs by mala ich technológia stáť 8,50 dolárov (asi 7,57 eur) za za stopu štvorcovú (0,09 m²) spolu s poplatkom 3,25 dolárov za watt.

Solárna strecha nainštalovaná za pár dní

Solárna strecha od Forward Labs by mala byť na rozdiel od konkurenčných produktov nainštalovaná už za 2 až 3 dni. Ďalšou výhodou je pasívny odvzdušňovací systém, ktorý funguje pomocou vzduchových medzier, ktoré sú pod panelmi. Forward Labs už nainštalovali pár beta verzií a samostatná strecha sa dá momentálne objednať s vratným depozitom vo výške tisíc dolárov (asi 890 eur). Spoločnosť sa však zatiaľ sústreďuje na oblasť v okolí San Francisca. Na podporu udržateľnosti sa Forward Labs rozhodla spojiť s rozvíjajúcimi sa zariadeniami na recykláciu asfaltu, takže sa postará aj o pôvodnú strechu, ktorá sa odstráni na to, aby sa nainštaloval nový solárny systém.

Zdroj:

https://www.forwardsolarroofing.com/

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail