Projekt dizajnového domu zadarmo na webe!

redakcia setri.sk

Každý, kto si chce postaviť nový rodinný dom, musí hneď na začiatku riešiť zásadnú otázku. Nechať si navrhnúť vlastnú stavbu alebo kúpiť už hotovú realizáciu? Ide to ale aj inak. Na webe si totiž môžete projekt dizajnového domu stiahnuť úplne zadarmo.

Paperhouse - projekt dizajnového domu si môžete stiahnuť z webu

Najlacnejšie projekty na stavbu nového rodinného domu sa dnes dajú zohnať niekde pod tisíckou eur. Pôjde ale o typizovaný návrh, ktorý vám neumožní veľké zásahy a zároveň budete mať istotu, že podobných domov už na našom území stojí niekoľko (desiatok).
Nechať si navrhnúť projekt vlastný je nákladné, ale zase máte takmer úplnú slobodu. Vďaka internetovým technológiám sa aktuálne objavila možnosť ako skĺbiť oboje – slobodu aj nízku cenu. Volá sa Paperhouses.
Za týmto novým projektom stojí architektka Joana Pacheco. Na webe paperhouses.co vybudovala platformu, kam chce dať k dispozícii zadarmo plány na moderné, dizajnovo riešené rodinné domy.
Svojím zámerom chce skoncovať doterajšiu situáciu, kedy si kvalitný a zaujímavý dizajn v architektúre môžu dovoliť len tí najbohatších. Pretože dobrý dizajn by mal automaticky znamenať aj ľahkú dostupnosť celého riešenia.
Web Paperhouses je dnes prístupný všetkým, ktorí majú záujem o modernú architektúru a zároveň šetrné bývanie. Stačí sa zadarmo zaregistrovať a už počas roka 2014 by vám do emailu mal prísť projekt dizajnového domu, ktorý vás na webe zaujal.
Je jasné, že ide o veľký experiment. Architekti navrhujú každý dom pre unikátny pozemok aj počasie, čo v tomto prípade nejde tak ľahko dodržať. Keď sa ale 12 svetoznámych architektov rozhodne spolupracovať na návrhoch, ktoré potom dajú zadarmo k dispozícii komukoľvek, na také detaily sa nehľadí.
Realizácia každého zo zadarmo dostupných plánov by sa mala vojsť v prepočte do 220 tisíc eur. Výhodou je, že všetky projekty sú k dispozícii ako „open – source“. To znamená, že si ich môže ktokoľvek ľubovoľne upraviť.
Joana Pacheco dúfa, že sa okolo jej projektu vytvorí online komunita nadšencov, ktorí budú diskutovať o kvalite architektúry a vymieňať si nápady – skôr než si ich strážiť, ako to býva obvyklé.
Zdroj: EkoBonus.cz

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...