Projekt dizajnového domu zadarmo na webe!

Paperhouse - projekt dizajnového domu si môžete stiahnuť z webu

Každý, kto si chce postaviť nový rodinný dom, musí hneď na začiatku riešiť zásadnú otázku. Nechať si navrhnúť vlastnú stavbu alebo kúpiť už hotovú realizáciu? Ide to ale aj inak. Na webe si totiž môžete projekt dizajnového domu stiahnuť úplne zadarmo.

Najlacnejšie projekty na stavbu nového rodinného domu sa dnes dajú zohnať niekde pod tisíckou eur. Pôjde ale o typizovaný návrh, ktorý vám neumožní veľké zásahy a zároveň budete mať istotu, že podobných domov už na našom území stojí niekoľko (desiatok).

Nechať si navrhnúť projekt vlastný je nákladné, ale zase máte takmer úplnú slobodu. Vďaka internetovým technológiám sa aktuálne objavila možnosť ako skĺbiť oboje – slobodu aj nízku cenu. Volá sa Paperhouses.

Za týmto novým projektom stojí architektka Joana Pacheco. Na webe paperhouses.co vybudovala platformu, kam chce dať k dispozícii zadarmo plány na moderné, dizajnovo riešené rodinné domy.

Svojím zámerom chce skoncovať doterajšiu situáciu, kedy si kvalitný a zaujímavý dizajn v architektúre môžu dovoliť len tí najbohatších. Pretože dobrý dizajn by mal automaticky znamenať aj ľahkú dostupnosť celého riešenia.

Web Paperhouses je dnes prístupný všetkým, ktorí majú záujem o modernú architektúru a zároveň šetrné bývanie. Stačí sa zadarmo zaregistrovať a už počas roka 2014 by vám do emailu mal prísť projekt dizajnového domu, ktorý vás na webe zaujal.

Je jasné, že ide o veľký experiment. Architekti navrhujú každý dom pre unikátny pozemok aj počasie, čo v tomto prípade nejde tak ľahko dodržať. Keď sa ale 12 svetoznámych architektov rozhodne spolupracovať na návrhoch, ktoré potom dajú zadarmo k dispozícii komukoľvek, na také detaily sa nehľadí.

Realizácia každého zo zadarmo dostupných plánov by sa mala vojsť v prepočte do 220 tisíc eur. Výhodou je, že všetky projekty sú k dispozícii ako „open – source“. To znamená, že si ich môže ktokoľvek ľubovoľne upraviť.

Joana Pacheco dúfa, že sa okolo jej projektu vytvorí online komunita nadšencov, ktorí budú diskutovať o kvalite architektúry a vymieňať si nápady – skôr než si ich strážiť, ako to býva obvyklé.

Zdroj: EkoBonus.cz

Zdieľajte:   Facebooktwittermail