Prefabrikované domy od Ten Fold Engineering sa poskladajú samé za 10 minút

prefabrikované domy

Prefabrikované domy od anglickej spoločnosti Ten Fold Engineering sa dokážu poskladať samé, stačí iba stlačiť tlačidlo.

Prefabrikované domy už za desať minút

Prefabrikované domy nie sú žiadnou novinkou. Technológia šetrí čas aj peniaze. Anglická spoločnosť však svoje domy posunula na novú úroveň. Predstavila totiž sériu prevratných pop-upových budov, ktoré sa sú tak vyspelé, že po dovezení na svoje miesto sa po stlačení tlačidla samé poskladajú. To všetko za menej ako desať minút. Domy sú energeticky efektívne, eliminujú náklady na stavbu a pracovnú silu a veľmi dobre sa dajú prispôsobiť želaniam zákazníkom.

prefabrikované domy prefabrikované domy

Univerzálne prefabrikované domy

Podľa Ten Fold Engineering sa dajú ich prefabrikované domy umiestniť prakticky kdekoľvek pričom výrobca uvádza, že sa dajú umiestniť dokonca aj na nerovnú  či naklonenú plochu. Domy sa dajú zväčšiť či v prípade obmedzeného priestoru naskladať na seba. Štandardný model má obývateľnú rozlohu 64 m² a 20 m² skladovacieho priestoru. Modulárne komponenty ako okná či dvere sú univerzálne a dajú sa umiestniť rôzne podľa želaní zákazníkov. Každá jednotka je zároveň vybavená pripravenými inštaláciami pre kúpeľne a kuchyne. Prispôsobiteľná je aj estetická stránka, keďže si zákazník sám vyberie materiál a farbu stien.

prefabrikované domy prefabrikované domy

prefabrikované domy prefabrikované domy

 

Energeticky sebestačné prefabrikované domy

Ďaľšou výhodou budov od Ten Fold Engineering je energetická sebestačnosť budov, ktoré sú schopné byť kompletne off-grid. V prípade záujmu je jednotka vybavená technológiou pre využívanie solárnej energie, batériami a systémom na zhromažďovanie a využívanie vody. Podľa výrobcu môžu okrem klasického domova slúžiť ako kliniky, čoraz populárnejšie pop-up hotely, kancelárie či dokonca domčeky v stromoch. Prefabrikované domy sa totiž iba pomocou stlačenia tlačidla samé poskladajú za menej ako desať minút. Väčšina budov od Ten Fold Engineering je zatiaľ v štádiu konceptu a spoločnosť oslovila architektov, inžinierov a stavbárov na využitie technológie, pričom poskytla intelektuálne vlastníctvo zdarma k dispozícii. Nedávno však predstavili prvý prototyp. Cena jednej jednotky so základným vybavením by mala byť asi 112-tisíc eur.

prefabrikované domy prefabrikované domy

Zdroj:

https://www.tenfoldengineering.com/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail