Poznáme detaily nového sedanu od Volkswagen

Volkswagen

Volkswagen odhalil viaceré detaily ohľadom nového, plne elektrického sedanu, ktorý plánuje uviesť na trh už tento rok.

Plne elektrický sedan Volkswagen z línie ID

Nemecká automobilka nasleduje svoje ambiciózne ciele v rámci elektromobility a zdá sa, že nového, plne elektrického modelu sa dočkáme skôr, než bolo v pláne. Jeden z členov dozornej rady Volkswagen, Jürgen Stackmann, totiž nedávno prostredníctvom sociálnej siete Twitter zverejnil nové detaily prvého elektromobilu z línie ID, ktoré by sa malo na trhu objaviť už tento rok. Oficiálny názov modelu ešte nie je známy, ale už teraz vieme, že pôjde o plne elektrický sedan, ktorý by mal poskytnúť dojazd asi 550 km. Jeho cena by sa mala priblížiť cene novšieho modelu Golf na dieselový pohon, čo by mohlo byť cca. 22-tisíc eur.

Nový spôsob objednávania

Volkswagen však pripravil aj novinky v spôsobe výberu a objednávania vozidiel. V budúcnosti by tak mali zákazníci objednávať a prispôsobovať vozidlá podľa modelov, farieb, dojazdu a špecifických balíkov pomocou pár klikov na myši. To by malo pomôcť najmä zákazníkom, ktorí uvažujú nad kúpou elektrického modelu, ale nemajú o takomto spôsobe pohonu dostatok informácií. Všetky elektromobily z rady ID by mali byť vybudované na novej platforme MEB, ktorá podporuje vozidlá s batériovými balíkmi od 48 do 111 kWh. Veľkosť batériového balíka nového elektrického sedanu však automobilka zatiaľ nezverejnila.

Volkswagen

Volkswagen vyvíja systém pre verejnú dopravu

Okrem rozvoja elektromobility sa Volkswagen v spolupráci so spoločnosťou D-Wave venuje vývoju systému pre manažment verejnej dopravy. Systém by mal spracovávať získané informácie a zlepšovať výkon vozidiel verejnej dopravy ako sú autobusy či taxíky. Podľa nemeckej automobilky by mal systém, využívajúci kvantový počítač, nahradiť súčasné modely dopravy. Tie totiž dokážu vykonávať obmedzené množstvo úloh a nezvládnu zaznamenať živé dáta, ktoré sa zbierajú zo smartfónov a systémov, zabudovaných priamo vo vozidlách. Systém od Volkswagen však využíva kvantový mechanizmus na spracovanie a optimalizáciu všetkých údajov, z ktorých vytvára aktuálnejšie a presnejšie dopravné informácie. I keď je systém v štádiu konceptu, podľa automobilky by mal v budúcnosti priniesť lepšie možnosti pre manažment verejnej dopravy ako aj autonómnych vozidiel.

Zdroj:

https://www.engadget.com

https://cleantechnica.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail