Volkswagen začal s budovaním továrne pre elektromobily

Nemecká automobilka Volkswagen Group začala práce na výstavbe prvej továrne, ktorá bude vyrábať výhradne elektromobily na novej platforme MEB.

Volkswagen v Šanghaji

Nemecký výrobca áut, spoločnosť Volkswagen Group oznámila, že začala výstavbu svojho prvého závodu, ktorý bude výhradne určený na výrobu elektromobilov. Nová továreň rastie neďaleko čínskeho Šanghaja. Prvým modelom, ktorý sa tu začne vyrábať, by malo byť nové elektrické SUV pre SAIC-Volkswagen joint venture v roku 2020. Na rovnakom mieste tento rok zakúpila pôdu v hodnote asi 122 miliónov eur na výstavbu svojej čínskej Gigafactory aj americká Tesla. Podľa agentúry Reuters Tesla so šanghajskou vládou podpísala zmluvu, v rámci ktorej by na pozemku mala vyrásť továreň na rozlohe 860-tisíc m².

Volkswagen

Najmodernejšia továreň

Nová továreň by mala spĺňať najvyššie štandardy modernizácie a mala by vyrásť na pozemku s rozlohou takmer 151 akrov. V rámci výroby plánuje nemecká automobilka využiť 1 400 robotov s označením Industry 4.0, ktorí by mali zvýšiť a urýchliť automatizáciu. Volkswagen okrem toho oznámil, že v novom závode bude využitá aj umelá inteligencia, rozšírená realita a komponenty virtuálnej reality, ktoré by mali pomáhať pri digitalizácii produkcie zariadenia. Okrem výroby elektromobilov na MEB platforme by sa mali v novej továrni zostavovať batériové balíky. Pre minimalizáciu uhlíkovej stopy bude továreň využívať až 27 typov environmentálne priateľských technológií. Väčšina z nich sa zameriava na ochranu vody, šetrenie energie a zníženie emisií oxidu uhličitého.

volkswagen

Volkswagen a jeho MEB platforma

V šanghajskej továrni bude Volkswagen vyrábať výhradne elektromobily na novej platforme MEB (nemecká skratka pre Modular Electric Model). Tú automobilka predstavila už v roku 2016 a mala by byť prostriedkom k výrobe elektrických áut pre masy. Tomu zodpovedá aj výrobná kapacita novej továrne, ktorá by mala za rok vyrobiť až 300-tisíc elektromobilov. Okrem toho by mala nová platforma poskytnúť viac priestoru v interiéri, inteligentnejší batožinový priestor a zabudované digitálne služby, do ktorých nemecký výrobca začína investovať. Je pravdepodobné, že nový model, ktorý sa v závode začne vyrábať, bude vychádzať z konceptu modelu ID Crozz, ktorý by sa mal na trhu objaviť v roku 2020.

Zdroj:

https://www.motorauthority.com

https://www.volkswagen-newsroom.com

Zdieľajte:   Facebooktwittermail