Plávajúci ekologický dom Waternest 100, ktorý je poháňaný solárnou energiou

ekologický dom

Ekologický dom Waternest 100 je možné umiestniť na akúkoľvek vodnú plochu a má univerzálne využitie, je nízkoenergetický a vyrobený z recyklovaných materiálov.

Univerzálny ekologický dom na vode

Waternest 100 je jedinečný plávajúci ekologický dom, ktorý bol po dlhých rokoch výskumu vybudovaný brtiskou spoločnosťou  EcoFloLife na základe architektonického návrhu od talianskeho dizajnéra  Giancarla Zemu. Môže byť umiestený na rôznych vodných tokoch, jazerách, zátokách či morských zálivoch. S celkovou rozlohou plochy 100 m² poskytuje bohatý priestor, ktorý môže byť využitý ako obytný dom, kancelária, bar, reštaurácia, obchod alebo ako priestor pre kultúrne podujatia či výstavy. Pre každé využitie je možné nakonfigurovať nastavenia  a zariadenie domu podľa potrieb.

ekologický dom ekologický dom

ekologický dom ekologický dom

Skutočne ekologický dom Waternest 100

Celý ekologický dom Waternest 100 je na 98% vyrobený z recyklovaných materiálov a konštrukcia, ktorá je vyrobená z recyklovaného hliníka, sa skladá z ôsmich dokonale vodotesných modulov, čo umožňuje jednoduchý transport a skladovanie tohto domu. Je klasifikovaný ako nízkoenergetický dom a 60 m² z drevenej strechy pokrývajú  solárne panely, ktoré dokážu vyprodukovať 4 kWp. Panely sú takisto environmentálne priateľské, keďže je na ich produkciu využitá nízka spotreba energie a z estetického hľadiska majú výhodu v tom, že sa môžu ohýbať a prispôsobiť sa tak tvaru domu. Ekologický dom Waternest 100 je plne klimatizovaný a systém, jednoduchý na údržbu, automaticky kontroluje teplotu a spotrebu energie. Dom má takisto sofistikovaný systém na čistenie a filtrovanie vody a odpadová voda za môže buď zrecyklovať a použiť v dome alebo vyčistiť a vypustiť do vodnej plochy, na ktorej je dom umiestnený. Kapacita nádrže na čistú vodu je 1 500 litrov.

ekologický dom ekologický dom

ekologický dom ekologický dom

Ekologický dom a jeho interiér

Waternest 100 má rozmery 12 x 4 m a celkovú obytnú plochu 100 m². Interiér je podľa potreby možné modifikovať, ale v prípade využitia tohto domu na bývanie pozostáva dom z obývačky, jedálne, spálne, kuchyne a kúpeľne. Sú tu takisto aj dva balkóny umiestnené po stranách a použité veľké posuvné okná, ktoré majú silné izolačné vlastnosti, poskytujú rozsiahly výhľad na okolie. Je navrhnutý pre štvorčlennú rodinu, ale tento ekologický dom môže napríklad slúžiť aj ako kancelária, ktorá sa skladá z priestoru pre prácu, skladu, archívu a kúpeľne. EcoFloLife ponúka všetky verzie tohto domu plne zaradené a to s nábytkom, ktorý je vyrobený z ekologických materiálov a moderným dizajnom.  Cena tohto domu je 500 tisíc eur.

Zdroj:

http://www.ecoflolife.com/

Podobné články:

Ekologické domy: plávajúci skleník na Dunaji produkuje čistú energiu a organické potraviny

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail