Ovládajte vykurovanie na najvyššej úrovni

vykurovanie

Možno by ste neverili, že medzi tzv. high-end produkty môže patriť aj regulácia vykurovania. Vysoká kvalita a atraktivita dizajnového prevedenia je vlastná aj niektorým prémiovým výrobkom zo segmentu vykurovacej techniky. Viete ňou regulovať teplotu v interiéri jednoducho, a pritom na špičkovej technologickej úrovni. Nezáleží na tom, či ide o vykurovanie elektrickým podlahovým kúrením alebo radiátormi.

Elektrické podlahové vykurovanie

Systém elektrického podlahového vykurovania DEVITM od spoločnosti Danfoss, je obľúbený pre vysoký tepelný komfort za prijateľnú cenu. Netreba investovať do kotla, technickej miestnosti alebo plynovej prípojky. Takisto odpadáva aj každoročná povinná prehliadka kotla. Prevádzkové náklady možno tiež udržiavať nízke, a to vďaka účinnému systému regulovania teploty. Majitelia nízkoenergetických, ale aj bežných stavieb sa zhodujú, že elektrické podlahové kúrenie možno používať ako dostatočný a jediný zdroj tepla v domácnosti.

Pomocou inteligentných termostatov, ktoré regulujú elektrické podlahové kúrenie v jednotlivých miestnostiach, možno znížiť prevádzkové náklady na minimum. Moderné termostaty DEVITM usmerňujú činnosť vykurovacieho systému pomocou snímačov, ktoré sa umiestňujú do podlahy alebo na steny. Čím viac snímačov sa v domácnosti nainštaluje, tým rovnomernejšiu teplotu miestností možno dosiahnuť. Jedným z najatraktívnejších programovateľných regulátorov na trhu je DEVIregTMTouch, termostat na reguláciu elektrického podlahového vykurovania. Umožňuje nielen jednoduché ovládanie vykurovacieho systému, ale tiež nastaviť režim vykurovania. Použitý inteligentný časovač umožňuje ušetriť až o 20 % elektrickej energie viac.

Vykurovanie radiátormi

Efektívne môžete vykurovať aj s klasickými radiátormi. Výmenou starých termostatických hlavíc za elektronické termostatické hlavice living by Danfoss môžete ušetriť až 23 % využívanej energie. S inteligentnými termostatickými hlavicami budete mať spotrebu energie pod kontrolou.

Termostatické hlavice living by Danfoss vyčnievajú z radu príbuzných výrobkov svojím exkluzívnym, nadčasovým dizajnom. Ide o najmenšie a najelegantnejšie elektronické termostatické hlavice na trhu. Spoločnosť Danfoss ponúka tri úsporné riešenia riadenia vykurovania: štandardnú termostatickú hlavicu living design®, inteligentnú termostatickú hlavicu living eco® a termostatické hlavice s bezdrôtovým riadením living connect® spolu s centrálnym dotykovým panelom Danfoss Link. Tieto hlavice prinášajú absolútnu kontrolu nad teplotou v miestnostiach a maximálne pohodlie pri regulovaní vykurovania.

vykurovanie

Termostatické hlavice s bezdrôtovým riadením living connect® spolu s centrálnym dotykovým panelom Danfoss Linksú komplexným riešením regulovania teploty v celej domácnosti pomocou jedného zariadenia. Inteligentný bezdrôtový systém je schopný kontrolovať súčasne teplotu až v 50 miestnostiach. Inteligentný systém sa ovláda pomocou centrálneho dotykového panela, ktorý tiež ponúka možnosť regulovať teplotu v dome cez internet. S termostatom môžete komunikovať aj prostredníctvom SMS.

zdroj: www.sk.danfoss.com

Viac na podobnú tému si môžete prečítať aj tu:

https://www.setri.sk/inteligentny-dom-co-znamena-v-praxi/

https://www.setri.sk/ako-usetrit-ak-sa-vam-zdaju-vydavky-za-energiu-vysoke/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail