Nový smart bike od Fordu s vlastnou mobilnou aplikáciou je naozaj smart

smart bike

Ford Motor Company hlási veľkú novinku v podobe spustenia realizačnej fázy projektu Ford Smart Mobility Plan, spolu s ktorým spoločnosť prináša aj koncept pre vlastný smart bike. Naozaj výnimočný a doslova smart.

Spoločnosť na konferencii Further with Ford predstavila bicykel MoDe:Flex. Nejde však len o bežný bicykel, MoDe:Flex je smart bike, ktorý prináša svojim používateľom hneď viacero výhod. Šikovný bicykel poskytuje hands-free navigačný systém, ktorý vždy napovie, kam zabočiť a okrem toho je smartbike stále schopný kontrolovať jazdcov tep. Navyše bude existovať možnosť prepojiť si MoDe:Flex so smartfónom prostredníctvom aplikácie MoDe:Link, vďaka ktorej bude smartbike okrem iného včas poskytovať napríklad aj informácie týkajúce sa navigácie, počasia, času či dopravnej situácie. Smart bike MoDe:Flex je navyše ľahko zložiteľný do kufra auta, čo môže byť praktické vo viacerých ohľadoch.

smartbike

„Fakt, že MoDe:Flex dokáže takto dobre komunikovať so smartfónom, prináša pre zákazníka viacero možností,“ povedal pre Mashable Senior Creative Designer známej automobilky Bruce Williams. Tento smart bike ale ponúka ešte viac. Okrem kompatiblity s iPhonmi, Ford hlási rozšírenie MoDe:Link aplikácie aj pre smartwatch, vďaka čomu bude mať jazdec všetky dáta v reálnom čase dostupné na vlastnom zápästí. No a ak potom jazdec aktivuje „no sweat“ mód, ktorý na základe tepu dokáže zvýšiť asistenciu elektrického pedálu, ušetrí si námahu pri šliapaní.

Williams sa vyjadril, že práve kvôli masovému používaniu aplikácií, ktoré sa zameriavajú na zdravie a fitness, konkrétne na sledovanie aktuálneho stavu, bolo pre Ford ľahké rozhodnúť sa vyvinúť niečo podobné. „Päť či desať rokov dozadu toto nebola vec, nad ktorou ľudia rozmýšľali, no dnes to tak je. No a keďže to dnes tak je, okamžite sa z toho stane niečo, čo začnete (pri vývoji) uprednostňovať.“

smartbike smart bike

Smart bike vás upozorní aj na výmole

To ale nie je všetko. Ford tiež oznamuje, že vďaka aplikácií pre smartwatch bude jazdec dostávať bezpečnostné upozornenia. To v realite znamená, že keď bude mať jazdec v ceste výmoľ riadidlá bicykla začnú vibrovať a smartwach začnú pre výstrahu pípať.

Odhalenie nového smartbiku prichádza od Fordu len tri mesiace potom, čo predstavil smartbiky MoDe:Me a MoDe:Pro, modely určené pre bežných používateľov, ako aj donáškové služby. No a s MoDe:Flex Ford ponúka smart bike aj pre tretiu základňu používateľov- bicyklových nadšencov.

smartbike

zdroje: mashable.com
theverge.com

Viac o podobných témach si môžete prečítať aj tu:

https://www.setri.sk/ako-sa-vyvijal-elektromobil-aj-elektrobicykel-ktory-nemusite-nabijat-zo-zastrcky-ani-vymienat-baterie/

https://www.setri.sk/elektricky-bicykel-ktory-si-mozete-dovolit-cena-pod-500-usd/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail