Elektrický bicykel, ktorý si môžete dovoliť – cena pod 500 USD

elektrický bicykel

Elektrický bicykel Storm eBike s veľmi priaznivou cenou a výkonom elektrického motora 350 W dosahuje najvyššiu rýchlosť niečo cez 30 km/h. S plne nabitou batériou vám vydrží fungovať 90 minút a jeho maximálny dojazd je 50 – 80 km.

Je to elektrický bicykel navrhnutý tak, aby bol lacný a praktický. Je to taká Honda Civic medzi elektrickými bicyklami, ak si spomínate na 90 roky. Proste postavený za minimálne náklady, bez príkras, žiadne špeciálne brzdenie alebo ozdobný kryt, ktorý by zamaskoval masívne batérie. Proste efektívne približovadlo.

Elektrický bicykel na bežné jazdenie

Zatiaľ čo rám nie je nič zvláštneho, pneumatiky určite zaujmú vaše oči. Sú veľké, výrazné a pravdepodobne nerobia motoru žiadnu láskavosť. Poskytujú však bicyklu stabilnú, hladkú jazdu na rôznych povrchoch. Ak sa veziete po chodníku s prasklinami, na panelovej ceste alebo po lesnej ceste plnej suchých konárov a hliny, pneumatika si bude udržiavať pevnú priľnavosť a nemusíte sa báť zrýchliť.

Robustná konštrukcia sa prejavila aj na váhe, ktorá je cca 20 kg. Ale tento bike asi nebudete kupovať na pretekanie.

 

Nemali sme možnosť vyskúšať Storm eBike po celú dobu životnosti jeho batérie, ale jazdili sme na rôznych stúpaniach do kopca, aby som otestoval jeho výkon. Ak je vaša trasa prevažne rovinatá (alebo ak sa chcete len tak niekedy povoziť), ponúka vám tento elektrický bicykel zábavnú jazdu s nápomocou, takže šliapanie do pedálov nebude príliš ťažké.

Do strmých svahov veľmi nepomôže

Ak žijete v oblasti s mimoriadne strmými svahmi, neodvedie tento bike pre vás ťažkú prácu v plnom rozsahu. Museli sme elektrický motor vyťažiť na maximum pri šliapaní do pedálov, aby sme sa dostali hore na kopec. Pri tej istej námahe by sme to zrejme zvládli na ľahšom bicykli aj bez batérie.

Konštruktéri bicykla tvrdia, že na jedno nabitie môžete prejsť 50 km za 90 minút. Tieto údaje budú pravdepodobne trochu klesať v priebehu niekoľkých rokov používania. Rýchla doba nabíjania však znamená, že to bude určite praktické vozítko pre vaše pravidelné výlety do okolia, obzvlášť pri stredných až miernych prevýšeniach.

Pri uvádzacej cene 499 dolárov, ktorá je na stránke Indiegogo, sa Storm eBike javí ako solídna možnosť, ako začať s elektrickým bajkovaním. Porovnateľné bicykle vás môžu stáť o niekoľko sto dolárov viac. Obzvlášť, ak naozaj chcete veci ako sú pôsobivý dizajn a regeneratívne brzdenie. Potom bude potrebné pripraviť si viac ako 1000 dolárov.

Zdá sa, že tento elektrický bicykel je ideálny aj pre mestá a prímestské osídlenia na dochádzanie do práce, malé nákupy a pod. Objednanie bicykla je možné na už spomenutej stránke Indiegogo.

 

zdroj: internet

Zdieľajte:   Facebooktwittermail