Elektrický bicykel, ktorý si môžete dovoliť – cena pod 500 USD

Lukas P.

Elektrický bicykel Storm eBike s veľmi priaznivou cenou a výkonom elektrického motora 350 W dosahuje najvyššiu rýchlosť niečo cez 30 km/h. S plne nabitou batériou vám vydrží fungovať 90 minút a jeho maximálny dojazd je 50 – 80 km.

elektrický bicykel

Je to elektrický bicykel navrhnutý tak, aby bol lacný a praktický. Je to taká Honda Civic medzi elektrickými bicyklami, ak si spomínate na 90 roky. Proste postavený za minimálne náklady, bez príkras, žiadne špeciálne brzdenie alebo ozdobný kryt, ktorý by zamaskoval masívne batérie. Proste efektívne približovadlo.

Elektrický bicykel na bežné jazdenie

Zatiaľ čo rám nie je nič zvláštneho, pneumatiky určite zaujmú vaše oči. Sú veľké, výrazné a pravdepodobne nerobia motoru žiadnu láskavosť. Poskytujú však bicyklu stabilnú, hladkú jazdu na rôznych povrchoch. Ak sa veziete po chodníku s prasklinami, na panelovej ceste alebo po lesnej ceste plnej suchých konárov a hliny, pneumatika si bude udržiavať pevnú priľnavosť a nemusíte sa báť zrýchliť.


Robustná konštrukcia sa prejavila aj na váhe, ktorá je cca 20 kg. Ale tento bike asi nebudete kupovať na pretekanie.
 
Nemali sme možnosť vyskúšať Storm eBike po celú dobu životnosti jeho batérie, ale jazdili sme na rôznych stúpaniach do kopca, aby som otestoval jeho výkon. Ak je vaša trasa prevažne rovinatá (alebo ak sa chcete len tak niekedy povoziť), ponúka vám tento elektrický bicykel zábavnú jazdu s nápomocou, takže šliapanie do pedálov nebude príliš ťažké.

Do strmých svahov veľmi nepomôže

Ak žijete v oblasti s mimoriadne strmými svahmi, neodvedie tento bike pre vás ťažkú prácu v plnom rozsahu. Museli sme elektrický motor vyťažiť na maximum pri šliapaní do pedálov, aby sme sa dostali hore na kopec. Pri tej istej námahe by sme to zrejme zvládli na ľahšom bicykli aj bez batérie.
Konštruktéri bicykla tvrdia, že na jedno nabitie môžete prejsť 50 km za 90 minút. Tieto údaje budú pravdepodobne trochu klesať v priebehu niekoľkých rokov používania. Rýchla doba nabíjania však znamená, že to bude určite praktické vozítko pre vaše pravidelné výlety do okolia, obzvlášť pri stredných až miernych prevýšeniach.
Pri uvádzacej cene 499 dolárov, ktorá je na stránke Indiegogo, sa Storm eBike javí ako solídna možnosť, ako začať s elektrickým bajkovaním. Porovnateľné bicykle vás môžu stáť o niekoľko sto dolárov viac. Obzvlášť, ak naozaj chcete veci ako sú pôsobivý dizajn a regeneratívne brzdenie. Potom bude potrebné pripraviť si viac ako 1000 dolárov.
Zdá sa, že tento elektrický bicykel je ideálny aj pre mestá a prímestské osídlenia na dochádzanie do práce, malé nákupy a pod. Objednanie bicykla je možné na už spomenutej stránke Indiegogo.
 
zdroj: internet

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...