Elektrobicykel, ktorý nemusíte nabíjať zo zástrčky ani vymienať batérie

elektrobicykel

Kým prvý elektromobil sa objavil už v roku 1880, elektrobicykel prišiel na trh o niečo neskôr. Obavy z rastúcich cien ropy, ale i rýchly pokrok v oblasti technológií, ktorý zásadne podporil rast výroby elektromobilov nastal po roku 2008.

Od toho roku začali viaceré štáty poskytovať daňové úľavy a štátne dotácie, ktoré môžu pomôcť rozvinúť trh s elektromobilmi a pomôcť tým k zníženiu skleníkových efekt a emisií CO2.

Aké výhody má elektromobil a elektrobicykel?

Existuje mnoho výhod pre autá s elektrickým pohonom, napríklad neprodukujú žiadne znečisťujúce látky vo forme výfukových plynov, dochádza k znižovaniu emisií a skleníkových plynov. Dnešné elektromobily a elektrobicykle sú nabíjané pomocou modulu plug-in a na jedno nabitie dokážu prejsť aj 250 km u automobilov a bycikel s plne nabitou batériou aj 80 km.  Nabíjacie stanice sa na Slovensku budujú väčšinou v nákupných centrách, čerpacích staniciach a pomaly sa stavajú aj súčasťou niektorých bytových domov.

elektromobil

Elektrobicykel s nulovou spotrebou

Najprv to boli nabíjateľné bicykle, ktoré sa nabíjali otáčaním kolies, potom prišli vymeniteľné batérie. Teraz privítajme solárny bicykel, Solar Bike. Musíme zmeniť pohľad na elektrické bicykle, tento nový bicykel sa prezentuje ako trvalá alternatíva k elektrickému bicyklu.

Kým elektromobil alebo štandardný elektrobicykel potrebujú na svoje nabitie energiu prostredníctvom externého portu, nový elektrobicykel alebo lepšie povedané solárny bicykel, Solar Bike, má batériu, ktorá je priamo nabíjaná slnečnou energiou, čo znamená, že jeho prevádzka je bez nákladov. Vďaka využitiu solárnej energie, je jeho rýchlosť stála. Táto rýchlosť sa môže ľubovoľne meniť zo štandardných 25 km/h až na maximálne 50 km/h.

Solárne články sú na bicykli umiestnené po obidvoch jeho stranách. Energia na nabíjanie namontovaných batérií sa z nich získava vtedy, keď je bicykel odstavený. Počas pohybu sa energia získava nielen zo solárnych článkov, ale aj z tvarovaných termosiek umiestnených na ráme bicykla.

Solárny bicykel je trvanlivý a bez prevádzkových nákladov na energiu, pretože má batériu, ktorá je priamo nabíjaná pomocou solárnej energie.

Nakoľko kolesá počas jazdy nie sú príliš nasmerované na slnečné lúče, bola úloha absorbovania slnečnej energie značne skomplikovaná.

Kapacita batérie solárneho bicykla Solar Bike vydrží 70km a slnečné články vzhľadom na optimalizovanú konštrukciu tienenia poskytujú ďalších 2 až 25 km/deň (v závislosti na počte slnečných hodín). Dokonca aj osvetlenie bicykla má integrovanú solárnu technológiu.

Ak vás táto téma zaujala, prečítajte si aj naše ostatné články:

https://www.setri.sk/elektricky-bicykel-ktory-si-mozete-dovolit-cena-pod-500-usd/

https://www.setri.sk/automobil-a-bicykel-teda-dva-v-jednom/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail