Mestský elektrobicykel 2025 concept, ktorý vyzerá ako z budúcnosti

Elektrobicykel 2025 concept je diplomovou prácou bieloruského produktového dizajnéra Andreya Avgustinovicha a má mnoho zaujímavých vlastností.

Elektrobicykel je bežnou súčasťou dopravy

Elektrobicykle sa pomaly stávajú čoraz viac bežnou súčasťou premávky najmä v zahraničí, ale aj u nás. Elektrobicykel má oproti automobilovej doprave, ale aj bežným bicyklom veľa výhod. Je rýchlejší, má dlhší dojazd, pri lepších modeloch je možné zvoliť z viacerých módov, takže ani bicyklovanie v náročných terénoch či na dlhé vzdialenosti bez závislosti na iných typoch dopravy nie je žiaden problém. Je ekologický a jeho nabíjanie nie je nákladné. Na trhu existuje mnoho modelov a je takisto možné prerobiť si klasický bicykel na elektrický pohon. Väčšina elektrobicyklov však dizajnovo aj technicky vychádza z tradičného bicykla a preto navrhol bieloruský produktový dizajnér Andrey Avgustinovich v rámci svojej diplomovej práce na bieloruskej Štátnej akadémii umení svoj koncept elektrobicykla 2025 concept.

elektrobicykel elektrobicykel

 

Elektrobicykel ako originálny koncept

Oproti iným modelom je tento elektrobicykel iný najmä v tom, že pri jeho návrhu pracoval Avgustinovich s myšlienkou, že preprava na elektrobicykli je samostatným typom prepravy (oproti klasickým bicyklom) a preto by mal byť elektrobicykel prepracovanejší a kompletnejší. Jeho dizajn by mal teda kombinovať a integrovať všetky komponenty elektrobicykla (elektrický motor, batéria a iné) do jedného celku. Podobný koncept môžme v súčasnosti vidieť pri konštrukcii elektrických áut, keď prvé modely boli vlastne pôvodné modely klasických áut, avšak s pridaným elektrickým pohonom. Teraz však viac automobilky uprednostňujú navrhovanie samotných elektrických áut, ktoré si vyžadujú iný prístup a technológiu.

elektrobicykel elektrobicykel

elektrobicykel elektrobicykel

Elektrobicykel s futuristickým dizajnom a ovládaním

Elektrobicykel 2025 concept má futuristický dizajn a jeho ultra ľahký rám je vyrobený z karbónových vlákien. Kolesá majú unikátny dizajn bez akejkoľvek výplne či výpletu a motor bicykla je integrovaný do zadného kolesa. V strede riadidiel je držiak na telefón, prostredníctvom ktorého je vidieť status elektrobicykla, mapu a dokonca je možné kontrolovať rýchlosť pomocou prejdením prsta po dotykovej obrazovke. K bezpečnosti v nočnej premávke prispievajú LED zadné a predné svetlá a laserový indikátor a pre pohodlnú jazdu má tento mestský elektrobicykel navrhnuté sedlo, ktorého pozíciu je možné upravovať. Zatiaľ existuje Elektrobicykel 2025 concept iba ako teoretický návrh, ale myšlienka a koncept tohto dizajnu je tým, čím sa odlišuje od iných modelov. Uvidíme teda, či sa v roku 2025 budeme na takomto elektrobicykli voziť.

Zdroj:

https://www.behance.net/avgustpromdesign

Podobné články:

Elektrobicykel Moto Parilla Carbon ako SUV na prašné cesty, ale aj do ulíc

Štýlový elektrobicykel The Super 73 má retro dizajn, 1000 W motor a dokonca aj držiak a otvárač na nápoje

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail