Mercedes začne s výrobou elektromobilu v septembri 2016 a Tesla môže mať dôvod na obavy

Mercedes-Benz

Elektrický model Mercedes-Benz Concept IAA predstavia na parížskom autosalóne a mal by byť priamou konkurenciou pre Teslu S.

Mercedes-Benz Concept IAA

Mercedes-Benz nedávno odhalil nové detaily svojho elektrického modelu, ktorý predstavili na minuloročnom autosalóne vo Frankfurte. V septembri zároveň začnú s výrobou tohto modelu a v roku 2018 by sme ho mohli vidieť aj na európskych cestách. Elektrické auto Concept IAA (Concept Intelligent Aerodynamic Automobile) má zaujímavý tvar, ktorý je symbiózou dizajnu a aerodynamiky. Predstavuje proporcie klasického športového auta, ale v novej, modernej verzii. Štvordverové kupé by malo luxusný interiér a  okrem množstva ďalších vlastností aj Car-to-X technológiu, ktorá umožní komunikáciu s inými vozidlami či zdrojmi informácií a ktorá by mala byť významným pokrokom v bezpečnosti. Mala by totiž zabrániť nehodám tak, že by mala dokázať odhaliť nečakané prekážky či udalosti na ceste.

Mercedes-Benz Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Mercedes-Benz

Rivalita medzi Mercedes-Benz a Teslou

V predošlých článkoch sme písali o rivalite medzi Teslou a Mercedes-Benz. Najnovšie vyjadrenia Davida McCarthyho, ktorý je manažér firemnej komunikácie, túto rivalitu potvrdzujú. McCarthy uviedol, že model Mercedes-Benz CIAA by sa mal predávať v podobnej cenovej relácii ako Tesla S a takisto by mal mať podobný dojazd, takže Tesla má pravdepodobne dobré dôvody na znepokojenie. Mercedes-Benz má podľa neho výhodu aj v tom, že na rozdiel od Tesly, ktorá je známa svojou reputáciou v meškaní termínov, Mercedes-Benz nebude mať problém s reálnou výrobou tohto modelu dodaním pre zákazníkov v roku 2018 tak ako je to naplánované. V súčasnej dobe je totiž relatívne jednoduché predať zákazníkovi elektrický model auta, ale tou ťažkou časťou je skutočná výroba v cene, za ktorú je ochotný zaplatiť.

Mercedes-Benz chce elektromobilitu cenovo sprístupniť

Mercedes-Benz– si zároveň uvedomuje, že v súčasnej dobe sa môže zdať cena elektrického vozidla ešte stále vysoká, ale treba si uvedomiť aj výhody kúpy takéhoto modelu: nízke prevádzkové náklady, tichosť vozidla, nové možnosti pri jeho šoférovaní a samozrejme v neposlednej rade dopad na životné prostredie. V oblasti elektromobility sa však bude v nasledujúcich rokoch diať veľa vecí a Mercedes-Benz sa podľa slov jeho člena predstavenstva Thomasa Webera, bude neustále snažiť o to, aby sa dalo s elektrickým vozidlom jazdiť ešte ďalej a robiť tak elektromobilitu cenovo dostupnou.

Zdroje:

http://www.maxim.com/

https://www.mercedes-benz.com

Podobné články:

Elektromobilita: prekoná Mercedes-Benz Teslu vo výkone batérie?

Chevrolet predstavuje elektromobil, ktorý skutočne môže konkurovať Tesle

 

 

Zdieľajte:   Facebooktwittermail