Elektromobilita: prekoná Mercedes-Benz Teslu vo výkone batérie?

elektromobilita

Mercedes-Benz uviedol, že elektromobilita sa stáva ich prioritou a očakáva každoročné dosiahnutie 14%-ného nárastu kapacity ich batérie do elektromobilov, čo je takmer tri krát viac ako plánuje Tesla.

Tesla a konkurencia

Elektromobilita je oblasť, kde panuje v súčasnej dobe obrovská rivalita a to najmä medzi spoločnosťou Tesla, ktorá je lídrom na poli, ale má momentálne úspechy najmä na americkom trhu a rôznymi ďalšími spoločnosťami. Jednou z nich je aj nemecký Mercedes-Benz, ktorý nezaostáva za inovatívnymi trendami a popri výrobe áut na klasický a hybridný pohon má do budúcnosti veľké plány v oblasti elektrických áut. Prvým je Mercedes-Benz B-Class Electric Drive, ktoré vychádza zo starších modelov tejto značky, ale je technicky a dizajnovo upravené. Podľa Jurgena Schenka, ktorý je šéfom tímu systémovej integrácie elektromobility v Mercedese, však môžeme čoskoro očakávať ďalšie modely a nielen to.

elektromobilita

Odvážne plány

Do roku 2020 plánuje Mercedes-Benz predstaviť štyri nové modely elektrických automobilov. Malo by ísť o dva modely SUV áut a dva modely klasických sedanov. Schenk nedávno uviedol, že Mercedes-Benz sa „skutočne chystá zmeniť svet“. Spoločnosť totiž intenzívne pracuje na výrobe novej batérie, ktorá by mala mať každoročne nárast kapacity o 14%. Malo by ísť o batériu, vhodnú do akéhokoľvek typu alebo modelu elektrického auta, ktorá by mala mať dojazd 500 kilometrov  a jednotlivé nabitia by nemali trvať viac než päť minút. Táto technológia by teda mala rýchlo prekonať modely Tesly, ktorá momentálne udáva štandardy v oblasti elektromobility. Zaujímavé však je, že Tesla a Mercedes-Benz v minulosti spolupracovali, keďže autá Tesly majú mnoho Mercedes-Benz súčiastok. Mercedes-Benz má však na rozdiel od Tesly samozrejme omnoho viac skúseností s konštrukciou samotných áut, čo je podľa viacerých zdrojov hlavným problémom Tesly, ktorá sa potýka najmä s typickými problémami budovania áut. Podľa Schenka musí teda Mercedes pracovať hlavne na tom, aby ich prekonal v elektronike, keďže elektromobilita je zatiaľ hlavnou doménou Tesly.

elektromobilita  elektromobilita

Elektromobilita a budúcnosť

Mercedes-Benz plánuje predstaviť svoj prvý originálny elektrický model na Parížskom autosalóne v septembri tohto roka. Malo by ísť o automobil, podobný konceptu Mercedes F015, ktorý bol predstavený minulý rok. Je očividné, že elektromobilita je v súčasnosti obrovským trendom a aj keď sa to spočiatku niektorým tradičným automobilkám nezdalo reálne, veľmi rýchlo pochopili potenciál na trhu a začal sa závod o to, kto prvý predstaví lepšiu technológiu a prekoná konkurenciu. Budeme teda zvedaví či sa to nakoniec podarí Tesle, Mercedesu či niektorej inej spoločnosti.

Zdroj:

http://www.caradvice.com.au

https://www.mercedes-benz.com

Podobné články:

Chevrolet predstavuje elektromobil, ktorý skutočne môže konkurovať Tesle

Zdieľajte:   Facebooktwittermail