Kampus Infinitus Plaza od Zaha Hadid sa zameriava na environmentálnu udržateľnosť

kampus

Známe architektonické štúdio navrhlo kampus v modernom štýle, ktorý kombinuje inteligentné technológie a environmentálnu udržateľnosť.

Kampus s futuristickým dizajnom

Zaha Hadid Architects je známa architektonická spoločnosť, ktorá nedávno predstavila pripravovaný projekt Sky Park aj v Bratislave. Štúdio však nedávno predstavilo aj projekt v čínskom meste Kanton. Ide o jeden z posledných projektov architektky Zahy Hadid, na ktorom pracovala pred jej smrťou začiatkom tohto roka. Ide o osemposchodový komplex, ktorého pôdorys je inšpirovaný symbolom pre nekonečno. Budova s rozlohou 167 tisíc m² bude slúžiť ako riaditeľstvo čínskej spoločnosti Infinitus (China) Company Ltd. Kampus Infinitus Plaza je navrhnutý so zaoblenými líniami a futuristickým vzhľadom, ktorým je toto architektonické štúdio známe. V budove sú integrované mnohé zelené systémy, vrátane zhromažďovania dažďovej vody či smart energetických monitorov.

kampus kampus

Multifunkčný kampus

Dispozičné riešenie a veľkorysé množstvo sklenených povrchov maximalizuje v interiéri prirodzené svetlo. Dierované hliníkové kryty však zároveň chránia kampus pred priamym horkom zo slnečných lúčov a pomáhajú pri zhromaždovaní dažďovej vody. Digitálne ovládateľné obrazovky sú vybavené senzormi, ktoré monitorujú počasie, spotrebu energie a osvetlenia na racionálne znižovanie spotreby energie. Pracovníči či návštevnící Infinitus Plaza majú prístup na strešné záhrady, ktoré sú plné čínskych bylín a rôznych iných rastlín. V týchto priestoroch môžu cvičiť či jednoducho oddychovať a relaxovať. V kampuse budú takisto moderné zariadenia ako  napríklad R & D centrum, Centrum pre výskum čínskej bylinnej mediciíny, bezpečnostné centrum, ale aj galéria a centrum pre rôzne výstavy. Jednotlivé budovy sú usporiadané ako skupina nekonečných prstencov, ktoré sa obtáčajú okolo centrálneho átria a nádvoria. Majú zdôrazňovať otvorenú komunikáciu, spojenie a kolaboráciu.

kampus kampus

kampus

Kampus, ktorý vytvára príjemné pracovné prostredie

Satoshi Ohashi, architektonická riaditeľka Zaha Hadid v Číne uviedla, že Zaha Hadid navrhla dizajn kantónskeho Infinitus Plaza s konceptom integrácie, konektivity a plynulosti. Tento priekopnícky  návrh oslavuje jej dedičtsvo. Spoločnoť Infinitus má víziu starostlivosti o lepšie zdravie a príjemný pocit prostredníctvom ich práce a dôležitých komunitných programov. Zahe sa podarilo preniesť a pochopiť túto víziu tým, že vytvorila nové pracovné prostredie a a firemnú kultúru, ktorá podporuje otvorenosť a komunikáciu. Kampus a jeho dizajn spája budovu s mestom a implementuje najnovšie technologické riešenia a konštrukčné metódy. Tie spolu vytvárajú funkčné, adaptabilné a príjemné pracovné prostredie.

Zdroj:

http://inhabitat.com/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail