Elektrické vozidlá môžu mať čoskoro nabíjacie stanice budúcnosti

elektrické vozidlá

Architektonická spoločnosť Foster + Partners oznámila nový zaujímavý projekt v spolupráci s výrobcom áut značky Nissan. Tieto dve spoločnosti sa stanú partnermi pri vývoji a dizajnovaní niečoho, čo sami nazývajú nabíjacia stanica budúcnosti pre elektrické vozidlá.

Nissan patrí medzi lídrov na trhu s elektrickými vozidlami a spoločnosť Foster + Partners je svetoznáma svojim odvážnym a inovatívnym dizajnom. Tieto značky teraz spolu vytvárajú koncept nabíjacej stanice pre elektrické autá, ktorá by mohla výrazne zvýšiť podiel elektrických vozidiel na cestách.

Odhaduje sa, že v priebehu piatich rokov sa na všetkých cestách sveta objaví viac ako jeden milión elektrických vozidiel. Je preto zrejmé, že svet potrebuje začať pripravovať čo najrozsiahlejšiu a najefektívnejšiu infraštruktúru. Partnerstvo medzi Nissan a Foster + Partners by malo v efektivite zájsť ešte oveľa ďalej, ako obrovská sieť tzv. supernabíjacích staníc spoločnosti Tesla. Nissan dúfa, že nabíjacie stanice by raz mohli úplne vytlačiť všetky tradičné benzínové stanice.

“Vyzerá to ako hotová vec, že elektrické vozidlá sa čoskoro stanú hlavnou súčasťou cestnej premávky,” tvrdí David Nelson, hlavný dizajnér v spoločnosti Forster + Partners. “Ako výsledok tohoto vývoja prichádzame s príležitosťou vytvoriť nabíjacie stanice pre budúce generácie. S novým prístupom k dizajnu, ktorý sa oveľa lepšie dizajnovo integruje do krajiny a miest. Nissan ako jeden z lídrov na trhu s elektrickými vozidlami vždy poskytoval na nabíjacie stanice kritický pohľad a preto prišiel so snahou urobiť ich pre motoristov čo najprívetivejšie.”

elektrické vozidlá

Súčasná sieť nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá je nedostatočná

Nissan sa stal lídrom na trhu s elektrickými vozidlami v roku 2010, keď celosvetovo uviedol do prevádzky model Leaf – prvé 100% elektrické vozidlo, ktoré sa dostalo na globálny trh. Spoločnosť dúfa, že jej vízia ohľadom nabíjacích staníc budúcnosti neprinesie benefity len majiteľom jej vozidiel, ale celej komunite majiteľov elektromobilov. S prípravou infraštruktúry, ktorá chce posunúť svet bližšie k spoločnosti bez emisií, dúfa výrobca áut Nissan, že spolu s ich partnerom Foster + Partners dokážu pripraviť lepšie podmienky pre rast čistej a ekologickej dopravy.

Jean-Pierre Diernaz, riaditeľ sekcie elektrických vozidiel v Nissane verí, že tento projekt prinesie niečo, čo doposiaľ nikto nepredpokladal. “Sieť nabíjacích staníc je už v tejto chvíli nedostatočná a zastaralá. Táto iniciatíva je prvým krokom k masovému rozšíreniu elektrických vozidiel a úplne zmení budúcnosť dopravy ako takej.” Finálny dizajn nabíjacej stanice budúcnosti pre elektrické vozidlá predstavia spoločnosti koncom tohto roka.

zdroj: inhabitat.com

Viac na podobnú tému si môžete prečítať aj tu:

https://www.setri.sk/vo-velkej-britanii-budu-testovat-revolucne-nabijanie-pre-elektricke-vozidla-priamo-z-cesty/

https://www.setri.sk/rychlonabijacie-stanice-budu-v-strednej-europe-rychlo-pribudat/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail