Dni pasívnych domov ponúkajú aj exkurziu do obývaných domov v sprievode odborníka

rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie

Každoročne patrí druhý novembrový víkend medzinárodným “Dňom pasívnych domov”. Je to podujatia určené pre všetkých záujemcov, ktorí chcú na vlastné oči vidieť výstavbu a užívanie pasívnych domov, vyskúšať si kvalitu vnútorného prostredia v nich a vypočuť si názory ich investorov, projektantov, realizátorov a užívateľov. Organizáciu DPD zabezpečuje a koordinuje iEPD. Môžete navštíviť niektoré z desiatok domov, ktoré ich majitelia otvárajú pre verejnosť. Prihlasovanie domov i registrácia termínov návštev v nich prebieha na samostatných stránkach DPD.

AKO BUDEME BÝVAŤ V ROKU 2020?

Už za tri roky máme stavať domy s takmer nulovou potrebou energie. Na Slovensku sa už stavajú pár rokov, zatiaľ sú to väčšinou rodinné domy, i keď nedávno bol postavený aj prvý bytový dom na Slovensku – Zelené átrium v Trnave. Tieto domy sa volajú pasívne domy, pretože využívajú slnečnú energiu pasívnym spôsobom, a to zohráva významnú rolu pri úsporách energie na vykurovanie. Pasívne domy sa okrem toho vyznačujú kvalitným vnútorným prostredím a vysokým obytným komfortom. Presvedčte sa sami, ako sa v nich žije.

Dni pasívnych domov 2016:  11. – 13. november

Ak ste zvedaví, ako sa v úsporných a zdravých domoch býva, prihláste sa na prehliadku a zapojte sa do podujatia ako návštevník na stránke: www.dpd.iepd.sk

Prečo by ste na nich nemali chýbať?

  • uvidíte budovy, ktoré na svoju prevádzku potrebujú iba zlomok energie v porovnaní s inými
  • zažijete komfortné prostredie a stále čerstvý vzduch aj bez otvárania okien
  • porozprávate sa s majiteľmi o ich skúsenostiach
  • spoznáte technické zariadenia, nevyhnutné pre pasívne domy
  • môžete sa spýtať na všetko, čo vás zaujíma
  • získate kontakty na skúsených odborníkov, ak sa chystáte na stavbu alebo rekonštrukciu vlastnej nehnuteľnosti.

Dni pasínych domov

Podujatie organizuje:

iEPD – Inštitút pre energeticky pasívne domy všestranne podporuje udržateľnú architektúru a výstavbu energeticky úsporných budov, najmä pasívnych domov. Zameriava sa na osvetu medzi odbornou i laickou verejnosťou a vytvára platformu spolupráce medzi odborníkmi, spoločnosťami a ďalšími subjektmi, ktoré sú aktívne v oblasti energeticky efektívnej výstavby alebo takúto výstavbu podporujú.

Čo sú pasívne domy

Pasívne domy sú budovy, ktorých prevádzka spôsobuje minimálnu produkciu emisií CO2, ktoré sa podieľajú na globálnom otepľovaní a zmene klímy. Budovy na svoju prevádzku spotrebujú až 40% z celkovej spotreby energie, preto je veľmi dôležité, aby sa všetky novopostavené budovy stavali v pasívnom štandarde. Pasívne domy sú overeným konceptom a sú základom pre dosiahnutie takmer nulovej spotreby energie v budovách.

Máte záujem o výstavbu energeticky úsporného domu či aj väčšej stavby? Inšpirujte sa skúsenosťami tých, ktorí to skúsili pred Vami!


Využite možnosť prihlásiť sa na EXKURZIU DO PASÍVNYCH DOMOV, ktorú so spoločnosťou XELLA pripravujeme dňa 12. 11. 2016

Čítať viac…


Dni pasínych domov

Ste obyvateľom pasívneho domu a užívate si jeho výhody a komfort?

Prihláste svoj nový alebo existujúci projekt – novostavbu či rekonštrukciu – do našej databázy a dovoľte budúcim stavebníkom a investorom počas tohtoročných Dní pasívnych domov nahliadnuť do vašich domovov. Umožnite im inšpirovať sa a nadchnúť sa myšlienkou, ktorá presvedčila aj Vás. Ukážte zvedavým, že dom v pasívnom štandarde ponúka vysokú kvalitu a interiérovú pohodu, nevyžaduje zložité technológie a súčasne zaručuje extrémne nízke náklady na prevádzku. Tešíme sa na nové podnety a architektonicky pôsobivé realizácie!

Stránka Dni pasívnych domov (dpd.iepd.sk) ponúka:

 

Zdroj: iepd.sk

Zdieľajte:   Facebooktwittermail