Audi predvedie elektrický crossover: Q6 ponúka zaujímavý dojazd

solárne panely

Na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte Audi predstaví koncept elektrického crossoveru. Nový elektromobil vyniká avizovaným dojazdom až 500 kilometrov na jedno nabitie, o čo sa postará batéria z úspešnej spolupráce LG Chem a Samsung SDI. Tá bude elegantne vstavaná do novej MLB platformy a jej parametre stavajú crossover do pozície vážneho konkurenta populárnych modelov Tesla.

Audi odhalila svoje plány s elektrickým SUV na svojej výročnej tlačovej konferencii v marci. „Začiatkom roka 2018 spustíme sériovú výrobu batériou poháňaného športového vozidla vo veľkom prémiovom segmente s dojazdom viac ako 500 kilometrov,“ uviedol člen technického vývoja Prof. Dr. Ulrich Hackenberg.

Elektrický crossover Q6 koncepčne zapadne medzi modely Q5 a Q7. Pre elektrický Q6 by mala byť použitá MLB architektúra, ktorá debutovala práve v modeli Q7. Vzhľad auta bude prebratý z Prologue konceptov, ktoré Audi prezentuje od autosalónu v Las Vegas a označuje ich ako dizajn budúcnosti.

Spoločnosť Audi uviedla, že spomínaný elektromobil, ktorého výroba je avizovaná na začiatok roka 2018, dosiahne 500 kilometrový dojazd vďaka balíčku batérii vyvinutých z vysoko výkonných jednotkových  modulov z dielne LG Chem a Samsung SDI. Tieto batérie budú dodávať pre výrobňu Audi priamo z ich európskych závodov.

Spolupráca Audi so spoločnosťami LG a Samsung

„S naším prvým elektrickým Audi-SUV kombinujeme ekologický jazdný systém s potešením z jazdy. Optimálne zabudujeme inovatívne moduly vyvinuté v spolupráci s LG Chem a Samsung SDI do architektúry našich vozidiel. Táto kombinácia nám pomôže dosiahnuť atraktívny balík športového modelu s dlhým dojazdom,“ povedal Hackenberg.

audi

Nový Q6 e-tron bude nasledovať plne elektrický R8 e-tron odhalený na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. Toto elektrické kupé sa spolieha na balíček 92-kWh lítium-iónových batérii v tvare písmena T na dosiahnutie pôsobivého dojazdu 450 km, ako uvádza vo svojom stanovisku Audi.

Hlavnou konkurenciou pre elektrické SUV od Audi bude Tesla Model X. Ako uviedol Elon Musk, riaditeľ spoločnosti Tesla Motors, prvý Model X vyjde z výrobných liniek už túto jeseň.

zdroj: http://www.gizmag.com/audi-electric-suv-battery/38917/

viac na podobnú tému si môžete prečítať aj tu:

https://www.setri.sk/rychlonabijacie-stanice-budu-v-strednej-europe-rychlo-pribudat/

https://www.setri.sk/elektricke-vozidla-dostanu-lepsiu-infrastrukturu-nissan-predstavi-nabijacie-stanice-buducnosti/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail