Audi predvedie elektrický crossover: Q6 ponúka zaujímavý dojazd

redakcia setri.sk

Na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte Audi predstaví koncept elektrického crossoveru. Nový elektromobil vyniká avizovaným dojazdom až 500 kilometrov na jedno nabitie, o čo sa postará batéria z úspešnej spolupráce LG Chem a Samsung SDI. Tá bude elegantne vstavaná do novej MLB platformy a jej parametre stavajú crossover do pozície vážneho konkurenta populárnych modelov Tesla.

solárne panely

Audi odhalila svoje plány s elektrickým SUV na svojej výročnej tlačovej konferencii v marci. „Začiatkom roka 2018 spustíme sériovú výrobu batériou poháňaného športového vozidla vo veľkom prémiovom segmente s dojazdom viac ako 500 kilometrov,“ uviedol člen technického vývoja Prof. Dr. Ulrich Hackenberg.
Elektrický crossover Q6 koncepčne zapadne medzi modely Q5 a Q7. Pre elektrický Q6 by mala byť použitá MLB architektúra, ktorá debutovala práve v modeli Q7. Vzhľad auta bude prebratý z Prologue konceptov, ktoré Audi prezentuje od autosalónu v Las Vegas a označuje ich ako dizajn budúcnosti.
Spoločnosť Audi uviedla, že spomínaný elektromobil, ktorého výroba je avizovaná na začiatok roka 2018, dosiahne 500 kilometrový dojazd vďaka balíčku batérii vyvinutých z vysoko výkonných jednotkových  modulov z dielne LG Chem a Samsung SDI. Tieto batérie budú dodávať pre výrobňu Audi priamo z ich európskych závodov.

Spolupráca Audi so spoločnosťami LG a Samsung

„S naším prvým elektrickým Audi-SUV kombinujeme ekologický jazdný systém s potešením z jazdy. Optimálne zabudujeme inovatívne moduly vyvinuté v spolupráci s LG Chem a Samsung SDI do architektúry našich vozidiel. Táto kombinácia nám pomôže dosiahnuť atraktívny balík športového modelu s dlhým dojazdom,“ povedal Hackenberg.
audi
Nový Q6 e-tron bude nasledovať plne elektrický R8 e-tron odhalený na tohtoročnom autosalóne v Ženeve. Toto elektrické kupé sa spolieha na balíček 92-kWh lítium-iónových batérii v tvare písmena T na dosiahnutie pôsobivého dojazdu 450 km, ako uvádza vo svojom stanovisku Audi.
Hlavnou konkurenciou pre elektrické SUV od Audi bude Tesla Model X. Ako uviedol Elon Musk, riaditeľ spoločnosti Tesla Motors, prvý Model X vyjde z výrobných liniek už túto jeseň.
zdroj: http://www.gizmag.com/audi-electric-suv-battery/38917/
viac na podobnú tému si môžete prečítať aj tu:
https://www.setri.sk/rychlonabijacie-stanice-budu-v-strednej-europe-rychlo-pribudat/
https://www.setri.sk/elektricke-vozidla-dostanu-lepsiu-infrastrukturu-nissan-predstavi-nabijacie-stanice-buducnosti/

Nezmeškajte už žiadnu z našich zelených noviniek

*povinné

Už ste čítali?

Barborská cesta skrýva banské poklady

Barborská cesta, najdlhšia náučno-poznávacia trasa na Slovensku, je dlhá takmer 190 km a spája banské pamiatky a zaujímavostí na strednom Slovensku. Spája mestá a lokality, ktoré...

Ako šetriť energiu s mobilom v ruke?

Spoznajte užitočné tipy, ako šetriť batériu na telefóne a tým pádom ušetriť aj na energiách.

Bývalá banícka dedina Špania dolina láka turistov

Len 7 km od Banskej Bystrice sa nachádza krásna dedina s horskou scenériou. Medzi najznámejšie historické banské lokality na Slovensku nepochybne patrí Banská Štiavnica, či...

Nový Renault Kangoo Van E-Tech 100% elektrický

Renault je priekopníkom elektromobility a je jednotkou na trhu úžitkových elektromobilov v Európe už od roku 2011. Elektrické Kangoo od svojho uvedenia na trh na...

Na výlet s elektromobilom. Koľko to stojí a koľko strávite nabíjaním?

Podľa štúdie portálu Uswitch máme na Slovensku siedme najnižšie ceny na verejných nabíjacích staniciach. Zároveň sme na popredných miestach v počte nabíjacích staníc v pomere k počtu elektromobilov.

Policajti dostanú okrem plug-in hybridov aj elektromobily

Ministerstvo vnútra uzavrelo zmluvy s automobilovými dodávateľmi Kia, Todos, Eurent a Škoda Auto. Vozový park polície sa doplní o 752 nízkoemisných áut. Prvé vozidlá by mali byť dodané...

Najkrajšie výhľady v Poloninách si vychutnáte z chodníka Gazdoráň

Pri návšteve Polonín nevynechajte návštevu novootvoreného turistického chodníka Gazdoráň. Očarí Vás krásnymi výhľadmi nielen na okolité kopce, ale aj vodnú nádrž Starina.

Poloniny lákajú sprístupneným areálom Grófskych chyžiek

Chystáte sa na výlet do Polonín? Navštívte sprístupnený areál Grófskych chyžiek pri Novej Sedlici. Vďaka reforme národných parkov už bude slúžiť ľuďom na oddych, rekreáciu...

Ako ľudia si volíme smer našej budúcnosti. Je na čase, aby sme do nej začali správnymi rozhodnutiami investovať

Vďaka svojmu projektu Vedátor a Vedátorskému podcastu si ako popularizátor teoretickej fyziky získal mnoho fanúšikov. Okrem Fakulty Matematiky fyziky a informatiky na Univerzite Komenského pôsobí aj na...