Ako bude vyzerať bývanie budúcnosti?

bývanie budúcnosti

Acrhitektonické štúdio dot Architects odhalilo predstavu o tom, ako by mohlo vyzerať typické bývanie budúcnosti.  

Bývanie budúcnosti pre mladých ľudí

Už ste niekedy rozmýšľali na tým, ako bude vyzerať typické bývanie pre ďalšie generácie? Na základe pokroku v oblasti architektúry, dizajnu a technológií za posledných pár rokov spolu s bežnými požiadavkami a životným štýlom mladých ľudí vytvorilo čínske architektonické štúdio dot Architects prototyp dizajnu pre budúce generácie. Prototyp postavili na pozemku v historickej časti Pekingu v Číne. Na pozemku sa už nachádzal domček s plochou 30 m² spolu dvorom o veľkosti 80 m². Celý projekt bol vytvorený pre technologickú spoločnosť, ktorá sa zaoberá riešeniami pre Smart home.

bývanie budúcnosti

bývanie budúcnosti

bývanie budúcnosti   bývanie budúcnosti

Prispôsobiteľné a funkčné bývanie budúcnosti

Bývanie budúcnosti zamerané na životný štýl mladých ľudí je podľa dot Architecs  pomerne malé. Podľa nich sú však prístup, pohodlie, flexibilita a funkcionalita dôležitejšie než rozmery. Tento trend sa pomaly rozširuje po celom svete. Niekto by zrejme mohol čakať, že vizualizácia bývania budúcnosti bude skutočne futuristická, strohá a chladná. Realistický prístup však odhaľuje, že to bude zrejme trochu inak. Architekti v tomto prípade využili rám pôvodného domu na pozemku, pričom odstránili strechu a celý interiér. Vďaka tomu sa dosiahol otvorený priestor a jednotlivé časti sa oddelili modulovým pohyblivým nábytkom, ktorý ponúka štyri variácie usporiadania interiéru. Moduly sa dajú ovládať pomocou Smart televízie. Okrem nich však televízia ovláda aj svetlá, žalúzie, bezpečnostný systém a viaceré spotrebiče. Flexibilita a prispôsobiteľnosť interiéru je tak jedným z najvýraznejších prvkov.

bývanie budúcnosti

bývanie budúcnosti

bývanie budúcnosti

bývanie budúcnosti

bývanie budúcnosti

bývanie budúcnosti

Skromné, ale moderné bývanie budúcnosti

Prototyp bývania, ktorí architekti vytvorili, by mal predstavovať priestor, ktorý je určený na bývanie, ale aj prácu. Rozvoj technológií totiž rýchlo vytvára nové typy zamestnaní, ktoré sa dajú vykonávať takmer úplne z domova. Dizajn je preto zameraný na dostupnosť a pohodlie v zmysle flexibility interiéru. Okrem toho bolo snahou odhaliť a zvýrazniť krásu tradičnej čínskej architektúry prostredníctvom zachovania pôvodnej konštrukcie domu a doplniť ho modernými a inteligentnými prvkami. Dosiahol sa tak skutočný Smart home v jednoduchom a skromnom obale. Poskytuje útulný pocit a pohodlie domova spolu s výhodami domu s najnovšími technológiami. Nevyzerá futuristicky, ale je to zrejme bývanie budúcnosti, ktoré by sa mohlo stať skutočne realitou.

Zdroj:

https://www.homedit.com

http://www.dot-a.net/

Zdieľajte:   Facebooktwittermail